158 Eur mesačne alebo neistota? Vybrala som si a som šťastná

Kedy chcete ísť do dôchodku? Má o tom rozhodnúť štát alebo VY? Rozhodnite sa teraz, odporúča na základe vlastnej skúsenosti regionálna riaditeľka Salve Emília Bajzíková.

Po autonehode som v roku 2000 zostala telesne postihnutá. Na jednej strane zákon nedovoľoval invalidom podnikať, na strane druhej som chcela zmeniť pocit odkázanosti na pomoc druhých – štátu, rodiny a priateľov.

 Čo by ste si na mojom mieste vybrali dnes Vy? Istotu 158 Eur mesačne na invalidnom dôchodku alebo neistotu a vlastné podnikanie? Vedela som, že pri podnikaní zarobím niekoľkokrát viac ako som dostávala od štátu, ale... čo ak mi zlyhá zdravie, čo ak... ???  Lomcoval mnou strach, obrovská neistota, malá sebadôvera, neochota prevziať úplnú zodpovednosť za seba – na seba! Môžete mi veriť, to rozhodovanie ma ničilo. Vo svojej zdravotnej a finančnej situácii som si vôbec nevedela predstaviť nezávislosť na rozhodnutiach a peniazoch od štátu.

 Možno Vás prekvapím – ako som prekvapila seba samotnú – ale na to podnikanie som sa napokon dala. Vzala som zodpovednosť za seba do svojich rúk a dnes mám radosť zo života. Pomáham svojim blízkym, spolupracovníkom a klientom, som užitočná. A to som v skupine Salve na dôchodkovej pozícii s veľmi slušným pasívnym príjmom.

 Takže... kedy skutočne chcete ísť na dôchodok? Keď sa rozhodnete Vy alebo štát? Spýtajte sa ma, ako Vám môžem pomôcť. Rozhodnite sa TERAZ !