3 dôkazy, že aj vám sa kreditka môže hodiť

S kreditnými kartami sa často spájajú dve povery, a to že je iba pre bohatých, a že sa vďaka nej ľahko zadĺžite. Ani jedno však nie je pravda a my vám ukážeme 5 dôvodov, že sa vám môže veľmi hodiť.

1. Keď sa vám pokazí niečo nákladnejšie

Odišiel vám počítač, práčka vypovedala službu a váš účet zíva prázdnotou. Je pravda, že by ste mohli zájsť do banky a požiadať o bezúčelový úver, ale ten musí prejsť schvaľovaním, čo môže trvať.

Ak by ste ale vlastnili kreditnú kartu, peniaze máte k dispozícii ihneď, píše portál sme.sk. Banka totiž posudzuje vašu schopnosť splácať iba pri jej vydaní.

2.Keď si chcete požičať bez úrokov

Ak si potrebujete iba na pár dní požičať, kreditná karta je tá najlepšia voľba. Banky totiž poskytujú niekoľko dní na zaplatenie, teda vrátenie peňazí, bez toho, aby ste museli platiť akékoľvek úroky. Ale pozor, ak toto obdobie premeškáte, na úrokoch zaplatíte viac ako napríklad pri spotrebnom úvere. A ešte jedno upozornenie, bez poplatkov a úrokov sa kreditka dá používať iba pri platení. Pri výbere si už banky účtujú percentá z požičanej sumy.

Kreditná karta je výhodná aj pre vás. / Foto:pixabay.comKreditná karta je výhodná aj pre vás. / Foto:pixabay.com

3.Keď sa potrebujete poistiť na cestách

Držitelia kreditiek dostanú spolu s kartami aj ďalšie výhody. Jednou z nich je napríklad cestovné poistenie. Možno sa vám to nezdá, ale stačí si vyraziť na nákupy k niektorým z našich susedov a už sa vám môže cestovné poistenie náramne hodiť. Väčšinou platí pre celú rodinu.