3 kroky ku kvalitnej životnej poistke

Ak chcete poistiť viacerých členov rodiny na rôzne riziká a rôzne poistné sumy, existuje pre vás efektívne riešenie, na ktorom môžete aj ušetriť, píše špecialistka Salve Mária Korcová.

Dnes poisťovne ponúkajú širokú škálu rôznych životných poistiek, z ktorých si vyberie každý. Odporúčam uvažovať o poistení vždy, keď sú od vášho príjmu závislé iné osoby.

Poistenie je spôsob, ako si zabezpečiť príjem v prípade nepredvídateľných udalostí, ktoré vám zabránia ďalej zarábať peniaze.

Čítajte viac >>>Ideálne poistenie má zabezpečiť rodinu na 5 rokov

Poistenie? Sporenie? Oboje?

Pred uzavretím poistenia by ste si mali jednoznačne povedať, či sa chcete poistiť alebo sporiť. Veľa ľudí, ktorí majú uzavretú poistku nevedia, či si sporia, či sú len poistení alebo oboje. Ak je vašim cieľom poistiť sa, odporúčam využiť produkt, ktorý je určený na poistenie, napr. samostatné úrazové alebo rizikové poistenie.

Takto spoznáte kvalitné poistenie

Byť kvalitne poistený znamená nastaviť poistné sumy tak, aby poistné plnenie v prípade poistnej udalosti dostatočne pokrylo výpadok príjmu alebo finančnú potrebu na výdavky súvisiace s poistnou udalosťou.

Aj na poistení sa dá ušetriť

Ak chcete poistiť viacerých členov rodiny na rôzne riziká a rôzne poistné sumy, tak uzatvorte poistenia v jednej zmluve. Môžete tak výrazne ušetriť.

Ako vybaviť dobrú životnú poistku? Tu sú tri jednoduché kroky

1. Ujasnite si potreby
Najprv si ujasnite, aké sú vaše potreby, to znamená, koľko peňazí by ste potrebovali, ak by ste zostali dlhodobo chorý, prišli o prácu, alebo ste z akéhokoľvek iného dôvodu neboli schopný splácať úvery a pôžičky. Toto je prvý krok k tomu, aby ste si mohli zabezpečiť dobré životné poistenie, ktoré vás bude chrániť, keby sa niečo stalo.
2.Poraďte sa s odborníkom
Na základe analýzy vašich potrieb je poradca  schopný pripraviť jedinečné riešenie, takpovediac „ušité na mieru“. Pokiaľ neviete nájsť odborného poradcu na životné poistenie, ktorému by ste plne dôverovali, máte aj iné možnosti. Pýtajte sa známych. Aké majú oni životné poistenie? Kto je ich poradcom? Ako sú s ním spokojní? Dobrý odborný poradca na životné poistenie vám ušetrí veľa času a finančných prostriedkov.
3.Skontrolujte, čo podpisujete
Veľmi pozorne skontrolujte všetky osobné údaje osôb, ktorých sa poistná zmluva týka. Prejdite si všetky druhy poistení a pripoistení vo vašej novej zmluve o životnom poistení, ktoré ste si dohodli, pretože podpísaním návrhu poistnej zmluvy sa stáva dokument v zmysle zákona právne záväzným.

Ako si vybrať dobré životné poistenie pre rodinu. / Foto:pixabay.comAko si vybrať dobré životné poistenie pre rodinu. / Foto:pixabay.com

Poučte sa z chýb druhých

Klientka mala uzatvorené dobré životné poistenie na základe analýzy, ktoré ju krylo aj v prípade keby sa niečo stalo. Avšak klientka po niekoľkých rokoch danú zmluvu znížila, aby to mala lacnejšie a stalo sa čo nikto nečakal. Mala ťažký úraz, dlhodobo sa liečila. Potom prišlo poistné plnenie, z ktorého bola nemilo prekvapená. Bolo veľmi nízke. Kedy si ale bola nechala pôvodnú zmluvu, bola by určite milo prekvapená, ako ju dobre zabezpečila. Tu platí pravidlo, nie to, čo je lacné je aj dobré.

Ak hľadáte dobré životné poistenie, kliknite SEM

Čo je životné poistenie?
Životné poistenie je finančné zabezpečenie vhodné pre každého človeka, ktorý pracuje alebo má príjem a má záväzky voči svojej rodine alebo spláca pôžičky, prípadne si chce nasporiť peniaze.

Mária Korcová

Zaoberá sa životným poistením, servisom a investíciami.

Viac od autora →