4 šikovné triky, ktoré vám pomôžu na Vianoce ušetriť

Vianoce už viac nemusia trápiť vašu peňaženku, stačí len vedieť, ako na to.

Hoci sú Vianoce sviatkami pokoja, často ich sprevádza stres z príprav ale aj nápor na našu peňaženku. Ak sa však budete riadiť nasledujúcimi trikmi, určite ušetríte.

Nakupujte online

Tiež zbožňujete krásne vianočné výklady? Veru sú lákadlom pre oči, no obchodníci dobre vedia, prečo je výzdoba a blížiace sa sviatky dobrou návnadou na zákazníkov, píše portál tvnoviny.sk. Tomu podmieňujú aj ceny.

Ak teda chcete ušetriť, nakúpte darčeky na internete. Často ich tam zoženiete oveľa lacnejšie.

Skúste portály so zľavami

Neostýchajte sa využiť populárne zľavové portály. Kúpite tu poukazy na relaxačné pobyty, masáže, kozmetické procedúry či rôzne kurzy za pár eur.

Rady, ako na Vianoce ušetriť. / Foto: pixabay.comRady, ako na Vianoce ušetriť. / Foto: pixabay.com

Využívajte zákaznícke karty

Máte pocit, že vaša peňaženka je plná vernostných kariet? Tak ich využite! Možno ani netušíte, aké zľavy sa vám podarí získať. Pozorne si ich teda pred nákupmi skontrolujte a nezabudnite ich v obchodoch vytiahnuť.

Netradičné darčeky

Zabudnite na klasické darčeky z obchodu. Skúste napríklad partnerke darovať poukaz, vďaka ktorému bude mať celý deň iba pre seba. Vy sa za ten čas postaráte o domácnosť a deti. Alebo rodičom ponúknite, že im vybavíte záležitosti, ktoré odkladajú, lebo na ne nemajú čas.

Bonusová rada:

Ak sa s vašou polovičkou dohodnete, že sa obdarujete až po Vianociach môžete skutočne veľa ušetriť, pretože hneď ako sa po Štedrom dni otvoria nákupné centrá, obchodníci začnú ponúkať výrazne zľavený tovar.