5 chýb, ktoré vám bránia zbohatnúť

Každý má rovnakú šancu zbohatnúť, tvrdí Steve Siebold, finančný poradca, ktorý sa vypracoval na milionára.

Problém je, že nie každý človek využije šancu zbohatnúť. Ak ste sa našli v jednej z nasledujúcich charakteristík, nie ste na správnej ceste za bohatou budúcnosťou, píše portál bohatazena.sk.

1. Príliš sa sústreďujete na šetrenie a málo na zarábanie

Šetrenie je síce dôležité, ale nemalo by vás brzdiť v ďalšom zarábaní. „Kým rozmýšľate, na čom sa dá ešte ušetriť, utekajú vám veľké príležitosti. Nebojte sa peniaze roztočiť a sústreďte sa na to, ako ich zarobiť viac,“ radí Siebold.

2. Ste spokojný so stabilným príjmom

Uvedomte si, že z máloktorého zamestnanca sa stane milionár. Na to, aby ste sa stali boháčmi musíte začať podnikať a zarábať pre seba.

3. Neinvestujete

Ak chcete zbohatnúť, tak najlepšia cesta, ako to dosiahnuť je začať investovať. Milionári z celého sveta investujú až 20 percent svojho majetku ročne.

5 zlozvykov, ktorých by ste sa mali zbaviť, ak chcete zbohatnúť.5 zlozvykov, ktorých by ste sa mali zbaviť, ak chcete zbohatnúť.

4. Bojíte sa opustiť komfortnú zónu

Uvedomte si, že daň za úspech je počiatočná neistota a dočasná strata pohodlia. „Potreba istoty je prekážka na ceste k bohatstvu,“ vraví Siebold. Úspech sa skrátka nedostaví, ak neprekonáte strach. Nebojte sa riskovať. Ale robte to s rozumom.

5. Neveríte, že môžete zbohatnúť

Veľa ľudí si myslí, že bohatých môže byť iba pár šťastlivcov. V kapitalistických krajinách má na to právo ale každý. Začnite otázkou: Prečo nie ja? a myslite vo veľkom a raz sa možno budete pýtať: Prečo nie milión eur?

Ak chcete zbohatnúť, kliknite sem