5 mýtov o refinancovaní

„Refinancovanie úveru trvá dlho, je to veľa papierovačiek a navyše tým aj tak nič nevyriešim, lebo pôžičky sú drahé všade...“ – toto si myslí väčšina Slovákov, čo je na tom pravdy?

Mýtus 1. – S nevýhodným úverom sa nedá nič robiť

Úrokové sadzby postupne klesajú. Deje sa tak už nejakú dobu a je to výhodné najmä pre vás – klientov. Obzvlášť, ak máte starú pôžičku, ktorá vám nevyhovuje. Prenosom do inej banky, môžete znížiť úrok a ušetriť aj na poplatkoch. Najlepšie je obrátiť sa na odborníka a celkovo prenesením úveru môžete ušetriť aj stovky eur.

Mýtus 2. – Refinancovanie trvá dlho a je zložité

Refinancovanie nie je zďaleka tak zložité, ako sa veľa ľudí obáva. Vo veľa bankách môžete refinancovať dokonca cez online formuláre, čiže žiadne behanie z banky do banky vám nehrozí.

Mýtus 3. – Treba vybavovať veľa papierov

K tomuto sa vzťahuje vysvetlenie mýtusu č.2. Žiadne siahodlhé papierovanie nie je nutné.

Mýtus 4.- Všetky banky ponúkajú to isté

Ak sledujete reklamy, naozaj sa vám to môže zdať. Všetci sľubujú zníženie úroku, splátok, nulové poplatky... Reklamy a realita sú často dve odlišné veci. Tá príťažlivá reklamná ponuka je mnohokrát nedosiahnuteľná alebo musíte pre ňu splniť absurdné podmienky, napríklad „ak sa so splátkou omeškáte čo i len o jediný deň, výhody sú fuč“. Preto si treba banku starostlivo zvoliť, prípadne sa poriadiť s finančným poradcom.

Mýtus 5. – Refinancovať sa dajú iba bankové úvery

Refinancovať môžete aj pôžičky z vybraných nebankových spoločností, povolené prečerpanie na účte či dokonca staré kreditky. Možností ako znížiť mesačné splátky je neúrekom. Týmto štýlom si môžete dokonca spojiť až 10 starých úverov, aby ste mali jedinú splátku.