Aj z mála sa dá urobiť veľa

Každý, s kým sa stretnem musí pochopiť vážnosť svojej situácie a riziká, aké mu hrozia, píše reprezentant senior Salve Štefan Petráš.

Spoznal som partiu úžasných ľudí, ktorí neriešia hlúposti typu: „Vplyv hniezdenia lastovičiek na úrodu červených melónov“. Vždy idú za určitým cieľom - poradiť  a pomôcť ľuďom.

Mám 54 rokov a posledných 14 pracujem profesionálne ako masér - terapeut špecialista na tradičnú  medicínu  - Čina a Thai. Som lektor a majiteľ masérskej školy. Pri tejto práci som zostal. Mojim cieľom  v minulosti bolo dosiahnuť rozšírenie spoločnosti, a to k mojej 50-tke, čo sa mi splnilo.

Najbližším cieľom je dosiahnutie finančnej nezávislosti, resp. závislosť na nezávislosti. Je totiž veľký rozdiel  zúčastniť sa dostihov ako kôň a ako džokej. Úplne ideálne je ak sa ho zúčastníte ako majiteľ dostihového  štadióna.

Budúcnosť mojich financí - jedine so Salve

K financiám som privoňal už dávno, keď som mal 4 roky. Pochopil som, že to musí  byť niečo dôležité a potrebné, keďže bez nich vám nikde nič nedajú - ani zmrzku a neskôr ani Devy. Ale vážne. Pri dnešnom pretlaku peňazí na finančnom trhu, keď nie je žiaden problém stať sa otrokom finančnej inštitúcie, treba mať alarm zapnutý.

Stretnutie s branch managerkou Salve Dagmar Lukáčová bolo pre mňa ten správny impulz. Pri počúvaní jej argumentácii - bez manipulácií, a jej dobrých reakciách na otázky mi  bolo jasné, že chcem riešiť budúcnosť mojich financií so spoločnosťou Salve, ktorú pani Lukáčová úspešne reprezentuje.

Chcem pomáhať

Jej ponuku na spoluprácu som s radosťou prijal. V Salve som na pozícii reprezentant senior (RSS). Mám certifikát NBS a začínam zarábať prvé eurá. Teším sa na nové vzdelávanie a postup na ďalšie pozície.

Vďaka Salve chcem vzdelávať  ľudí v oblasti finančnej gramotnosti. Každý s kým sa stretnem musí pochopiť vážnosť svojej situácie a riziká, aké mu hrozia. Učiť ľudí, že aj z mála sa dá  urobiť veľa. Mojim cieľom na tento rok je letenka na Srí Lanku a postup na manažérsku pozíciu. Pri vedení a s podporou aké mám, to bude v pohode.

Foto: Štefan Petráš (štvrtý zľava)