Zničila vám víchrica majetok? Ak máte poistku, dostaňte peniaze rýchlo späť

Ak aj vás zasiahla prírodná katastrofa, poradíme vám, ako škodu nahlásiť a tak dosiahnuť jej rýchle preplatenie. 

refinancovanie hypotéky.jpg

Poslednú októbrovú nedeľu sa celým Slovenskom prehnala silná víchrica, ktorá za sebou zanechala veľké škody. Ak víchrica zasiahla aj váš majetok, poradíme vám, ako takúto udalosť nahlásiť poisťovni. Možností nahlásenia máte k dispozícii hneď niekoľko. Môžete to urobiť v pohodlí domova, či už online alebo telefonicky, ale taktiež môžete takúto udalosť nahlásiť aj osobne. Poisťovňa sa po vašom nahlásení snaží čo najskôr vyčísliť, aké škody takáto víchrica zanechala na vašom majetku. Po predložení všetkých dokladov o opravách, vám poisťovňa vyplatí poistné plnenie.

Ak chcete, aby vám poisťovňa vyplatila peniaze v čo najkratšom čase, je dôležité, aby ste všetky doklady, bločky a faktúry o oprave po vzniknutej poistnej udalosti, predložili poisťovni čo najskôr. V prípade, že sa rozhodnete opraviť si vzniknutú poistnú udalosť svojpomocne, požiadajte poisťovňu o výpočet poistného plnenia na základe poistných cenníkov.

Posledná silná víchrica na Slovensku zapríčinila, že aj 48 hodín po ničivom živle nahlásili klienti jednej z najväčších poisťovní spolu 384 škôd vo výške 300-tisíc eur. Odvtedy hlásenia neustále pribúdali a to aj 9 dní od ničivej udalosti. Až tri štvrtiny poistných udalostí (653) pritom tvoria škody na majetku občanov.

Najčastejšími škodami, ktoré  po sebe táto prírodná kalamita zanechala, boli strhnuté strechy, zrolované plechy, popadaná strešná krytina, poškodené fasády a izolácie domov, ale aj vozidlá poškodené spadnutými stromami a konármi. Najviac škôd bolo tentokrát nahlásených z okresov Senica, Skalica, Trnava, Trenčín, Žilina, Nitra, Nové Zámky a Levice.  

POTREBUJETE NAHLÁSIŤ ŠKODU, ALE NEVIETE AKO? PORADÍME VÁM