Aké by to bolo, keby?

Ako by vyzeral náš život, keby sme nemali hranice? Kým by sme boli? Čo všetko by sme vedeli? Čo by sme mali? S kým by sme všetko zdieľali? Toto nie sú otázky, nad ktorými často uvažujeme, píše regionálny riaditeľ Salve Vladimír Trnka.

Nedávno som absolvoval seminár Petra Krištofoviča, na ktorom ma donútil zastaviť sa v mojom denodennom rutinnom tempe a porozmýšľať nad odpoveďami na otázky z úvodu. Bol som prekvapený, akú námahu ma stálo rozmýšľanie a napísanie všetkého toho, čo nosím v mojej hlave a v srdci.

Aj vaše sny môžu rásť

Každého vysnívaný ideálny život je tak trochu v oblakoch, ale predstava žiť ho aspoň na chvíľu, keď človek zavrie oči, je silným okamihom, ktorý dodáva nesmiernu človečenskú silu. Priznám sa, že som mal na chvíľu slzy v očiach, keď som myslel na tých mojich najdrahších, s ktorými chcem zdieľať ideálny život.

Myslel som na ich budúce úspechy v živote. Myslel som aj na spoločné chvíle, keď sme prekonávali nepriazeň osudu a okolia. Keď je človeku ťažko, je naozaj veľmi náročné rozmýšľať nad ideálnym životom. Stačí však málo, aby sa to zmenilo. Stačí sa stretnúť s úspešným človekom a razom sa nám zväčia aj naše sny.

Iný ideálny život

Čo nám bráni, zastaviť sa ráno, na obed alebo kedykoľvek, aby sme zavreli oči a na chvíľu si dobili baterky predstavou, aké by to bolo, keby.......? Boli by sme divní? Možno. Ale určite by sme boli iní, aj keď každý z nás túži mať sa v živote aspoň o trošku lepšie ako doteraz. Mať možno viac podporujúcich ľudí vo svojom okolí a možno mať aj viac peňazí pre seba, svoju rodinu a blízkych.

Tam sa však naša rovnakosť končí, pretože za peniaze naviac by sme si všetci vysnívali iný ideálny život tak, ako sa spieva v jednej piesni, kde „ Každý v sebe má unikát.“

Ak sa chcete stať členom tímu Vladimíra Trnku, kliknite sem