Ako dostať peniaze zo životnej poistky čo najskôr? Takto!

Dôležité je dobre začať. Treba podpísať poriadnu poistnú zmluvu a kompletne a pravdivo vyplniť zdravotný dotazník. Ostatné už pôjde „samo“.

Ak chcete peniaze zo životnej poistky dostať čím skôr, je ideálne, ak poisťovňa hneď na začiatku preverí váš zdravotný stav, a to na základe lekárskej správy, vysvetlil pre portál pravda.sk Peter Brudňák, generálny riaditeľ NN Životnej poisťovne.

Situáciu urýchlite aj tak, že poisťovni čo najskôr predložíte kompletné doklady k poistnej udalosti. Zoznam potrebnej dokumentácie je spravidla uvedený v poistných podmienkach. Ak si nie ste čímkoľvek istí, informujte sa radšej priamo v poisťovni. Môže vám to ušetriť množstvo drahocenného času.

Samozrejme, je mimoriadne dôležité vedieť, na čo sa vzťahuje vaše poistenie. Ak máte napríklad poistenú úrazovú invaliditu, ale vy sa stanete invalidným z dôvodu choroby, musíte si byť vedomí, že k poistnému plneniu nepríde.

Tiež je potrebné poznať termíny. Pretože, ak máte napríklad poistenie pre prípad hospitalizácie v nemocnici od dĺžky pobytu 21 dní a vaša hospitalizáciu trvala len 20, žiadosť o poistné plnenie budete podávať zbytočne.