Akú najväčšiu škodu preplatili poisťovne minulý rok?

Dohromady vyplatila najväčšia poisťovňa - Allianz - SP na trhu svojim klientom za minulý rok odškodné za vzniknuté poistné udalosti v sume vyše 194 miliónov eur.

Pozrite si prehľad najväčších poistných udalostí roku 2016:

Vozidlá pripravené na predaj zasiahlo ľadová spúšť

Začiatkom júna zasiahli Slovensko silné búrky spojené s krupobitím. Ľadová spúšť zasiahla aj vozidlá pripravené na predaj na parkovisku v areáli automobilového závodu. Celkové náklady na opravu poškodených motorových vozidiel presiahli sumu 500-tisíc eur.

Zamrznutý jabloňový sad

V apríli udreli na viacerých miestach Slovenska prízemné mrazy, kedy teplota klesla pod mínus 7o Celzia. Silný mráz zasiahol aj jabloňový sad práve v čase kvitnutia jabloní. Škodu na úrode jabĺk sme vyčíslili na približne 451-tisíc eur.

Zosnulá zanechala tri úvery

Klientka si ešte v roku 2012 zobrala 3 úvery, ktoré si poistila uzavretím rizikového životného poistenia pre prípad smrti. Začiatkom minulého roka poistená zomrela na rakovinu pľúc. Pozostalým tak ostal úverový dlh vo výške 138-tisíc eur, ktorý sme banke vyplatili po nebohej poistenej. 

Zhorený rodinný dom

V Žilinskom okrese vypukol požiar v dvojpodlažnom rodinnom dome. Oheň zničil obývacie miestnosti a zimnú záhradu, poškodil terasu, prístrešok, okenné rámy aj interiér domu. Náklady po požiari, čistení objektu a hnuteľného majetku po jeho zadymení sa vyšplhali na 116-tisíc eur. 

Najväčšie jednorázové udalosti roku 2016. / Foto:pixabay.comNajväčšie jednorázové udalosti roku 2016. / Foto:pixabay.com

Nešťastný pád pri montáži antény

Nešťastím sa skončila montáž TV antény na streche rodinného domu. Majiteľ domu pri práci spadol z výšky 4 metrov a zlomil si rebrá, stavec driekovej chrbtice a poškodil miechu. Odškodné za trvalý úraz spolu s nákladmi za liečenie sme vyplatili viac ako 67-tisíc eur.

Ak potrebujete poradiť s poistením, kliknite SEM.