Bez havarijného poistenia na dovolenku autom necestujte

Pri ceste na dovolenku sa nemôžete spoliehať iba na povinné zmluvné poistenie auta. Nikdy neviete, čo sa môže stať a koľko peňazí Vás to bude stáť.

 Ak odchádzate na dovolenku nemôžete sa spoliehať len na povinné zmluvné poistenie. Určite by ste nemali zabúdať na havarijné poistenie, píše portál sme.sk.

Rozhoduje rozsah, nie cena

 Bez ohľadu na to, aký pozorný vodič ste, nikdy nemôžete vedieť, ako sa môžu zachovať iní vodiči, či nedôjde k neočakávanej zmene technického stavu vozidla, alebo inej nepredvídanej udalosti. Letné dovolenky zvyšujú frekvenciu áut na cestách, únavu či nepozornosť jej účastníkov a to môže spôsobiť rôzne následky. Hrozbou sú tiež rôzne prírodné katastrofy ako záplavy, víchrica, ale aj krádež vozidla a vandalizmus. Preto pri jeho výbere nemá zmysel zameriavať sa len na cenu. Dôležitý je rozsah poistenia.

Asistenčné služby

 Pri výbere havarijného poistenia by sme mali dôkladne vedieť čo je jeho súčasťou. Dôležitá je aj kvalita asistenčných služieb. Teda, či v prípade nehody alebo poruchy vozidla zabezpečí jeho odtiahnutie, posádke návrat domov, pokračovanie v ceste alebo náhradné vozidlo. Práve v prípade poistnej udalosti je promptnosť reakcie poisťovne a jej asistenčné služby veľmi dôležitá. Hoci mnohé poisťovne asistenciu ponúkajú, nie vždy je súčasťou základného havarijného poistenia či asistenčných služieb, napríklad aj odtiahnutie vozidla, a to aj zo zahraničia, preplatenie nákladov v spojitosti s uskladnením vozidla políciou pri totálnej škode a podobne. Dôležité je tak vopred si to v poisťovni zistiť, aby človek nezostal nepríjemne zaskočený, že v prípade poistnej udalosti si bude musieť aj tak náklady na odťah vozidla hradiť sám.