Ceny v obchodoch nezmeníme. Svoje príjmy však áno

Ľudia sa sťažujú na nízke platy a vysoké ceny, ale pre zmenu nič nerobia. Ja som príležitosť prijal, hoci som svoju prvú výplatu dostal až po troch mesiacoch, píše regionálny riaditeľ Salve Ľudovít Olejár.

 Nikto nás v škole neučil, ako byť v živote úspešným podnikateľom, alebo ako zarábať viac peňazí. Na strane druhej, väčšina ľudí z nás sa sťažuje, že nemôže zarobiť dostatok peňazí a slušne existovať.

Mať sa lepšie

 Žijeme skutočne vo svete, kde nič nie je zadarmo – pardón, okrem vlakov pre študentov a dôchodcov, ale aj tie v konečnom dôsledku musí niekto zaplatiť. Je pravda, že ľudia  nemôžu ovplyvniť vysoké ceny tovarov v obchodoch, ale rovnako platí, že môžu zase ovplyvniť svoj príjem. Ak sa ich však spýtate, čo už vyskúšali alebo urobili preto, aby sa mali aspoň o trochu lepšie, iba pokrčia plecami.

 Manuálnej práce ubúda a do popredia ide znalostná ekonomika, takže bez učenia sa nových zručností to asi nepôjde. Inak sa lepšími nestaneme. Príležitostí je veľa, len sa ich musíme naučiť rozoznávať a využívať.

Toto mi zmenilo život

  Priznám sa na rovinu: ani ja som v začiatkoch svojho podnikania nevedel, či uspejem. Môj prvý zárobok prišiel až po troch mesiacoch práce, ale nevzdal som to. Za všetkým bola disciplína a vytrvalosť, čomu som sa naučil ešte ako profesionálny cyklista. Na vlastnej skúsenosti som zistil, že musíme vytrvať dostatočne dlho v aktivitách a vydržať, aj keď niekedy veci nevychádzajú tak, ako by sme chceli. Ja som vytrval a zmenilo mi to život.

  A neustále na sebe ďalej pracujem. Pretože sa chcem mať aspoň o trochu lepšie ako dnes, možno oveľa lepšie. Záleží na tom, koľko času venujete učeniu sa novým veciam – práve tie sú často až neuveriteľne jednoduché.  

Zázraky sa dejú, no nie bez Vás

 Pre mňa sa stal obrovskou príležitosťou sieťový marketing, kde bez vysokých vstupných nákladov často investujeme svoj čas a chuť do niečoho, čo chceme spoznať. Možno by stačilo vstať z gauča od televízora a začať niečo robiť, najmä sa učiť novým zručnostiam.

 Samozrejme, takéto podnikanie nie je pre každého a nie každý v ňom bude úspešný, ale každý človek má možnosť si ním aspoň privyrobiť. Niečo nové sa naučí a možno zistí, čo v živote chce a nezostane nečinne stáť a čakať, že sa nejakým zázrakom niečo zmení. Pričiní sa o to sám.