Cestou - necestou. Alebo keď vás poisťovňa milo prekvapí

Veci, za ktoré som nezaplatil, mi asi nemôžu priniesť úžitok a ochranu. Opak je však pravdou, píše špecialista Salve Martin Kríž.

Let s firmou Salve do Antálie v Turecku bol veľmi príjemný, keďže som mal pri sebe nielen manželku Andreu, našich dvoch synov, päťročného Kristiána a polročného Matiasa, ale aj všetkých výhercov súťaže, tých najlepších zo Salve krajín. Pohodlne som si sedel v autobuse do rezortu v Beleku, pretože ako správny otec som mal zabezpečené aj cestovné poistenie svojej rodiny.

Tanec za 761 eur

Hotelový komplex bol najkrajší, aký som doteraz navštívil. Ubytovanie nádherné, jedenásť bazénov, krásna pláž a tá večera - jedna báseň. Hovorím si „to je ale pohoda!“. Už len večerná prechádzka do apartmánu, a môžem sa tešiť na ďalší deň.

Niekedy však veci naberú iný smer, ako očakávame. Cestou popri pláži boli detské ihriská, ktoré Kristián nemohol nechať bez povšimnutia. Pri mori bola ešte diskotéka a hrali fakt dobrú muziku. Museli sme dať ešte jeden tanec. To však asi nebol dobrý nápad .

Kristián skočil piruetu a pristál na brade. Potom to už bol len rýchly sled udalostí . Hotelový lekár, sanitka do nemocnice, vyšetrenie, lokálne anestetikum, trochu plaču a tri stehy.

Bol som rád, že s nami išla aj Kristiánova babina, naša regionálna riaditeľka Viva Hundáková. Keď lekár doniesol faktúru na 761 eur, tak som len otvoril oči. Viva mala našťastie pri sebe kartu a uhradila náklady na ošetrenie, ktoré si máme nechať preplatiť na Slovensku.

Likvidícia do hodinky

Po príchode na Slovensko som sa zadíval na naše rodinné zmluvy, uvidel som Kristiánovu Allianz farbičku, ku ktorej sme dostali zadarmo aj BABY kartu, čo je vlastne cestovné poistenie. Hovorím si, že veci, za ktoré som nezaplatil, mi asi nemôžu priniesť úžitok a ochranu. Napriek tomu si hovorím „skúsim to“. Sadol som k počítaču a napísal on-line poistné hlásenie. O pol hodinu mi telefonovali, aby som poslal scan faktúry z nemocnice v Beleku. O ďalšiu hodinu mi prišlo oznámenie o ukončení likvidácie. Aké obrovské bolo pre mňa prekvapenie, keď mi mailom oznámili, že mi na zadaný účet posielajú 761 eur.

Ešte stále tomu nemôžem uveriť s akou rýchlosťou a profesionalitou pracujú naši partneri v Allianz poisťovni. Som hrdý na to, že môže s takými ľuďmi spolupracovať, a teším sa na to, keď pri svojej práci budem môcť našim klientom porozprávať túto moju skúsenosť.

Martin Kríž

Pomáha klientom spravovať a zhodnocovať finančné rezervy.

Viac od autora →