Chcete, aby vaše peniaze konečne začali zarábať? Stačí jedna správna rada

Najdôležitejšie je, že peniaze sú v banke. Leda, že by nie, píše v najnovšom blogu pre Salve.sk investičný špecialista Radoslav Papánek.

Nedávno dostali moji klienti na svoj účet výnosy z investícií, ktoré som im odporučil v minulom roku. Chcel zistiť spätnú väzbu, či je všetko v poriadku, či sú spokojní s tým, ako majú uložené úspory, a tak som začal kontaktovať všetkých svojich klientov. Je zaujímavé, že som dostával iba pozitívnu spätnú väzbu.

Mimochodom, aj som ju očakával, pretože som bol presvedčený, že majú svoje úspory uložené oveľa lepšie ako im ponúkajú banky na klasických účtoch alebo terminovaných vkladoch alebo podielových fondoch.

Nechajte si poradiť

Viacerí klienti, ktorí si porovnávali zhodnotenie svojich úspor v bankách sami uznali, že výnosy, ktoré dostali na účet sa nedajú porovnať s tými, ktoré majú v banke. Dokonca som mal niekoľko reakcií, keď boli klienti aj v mínuse, a to len preto, že si vybrali sami.

Miliardy v bankách nezarábajú

Dnes je v bankách uložených viac ako 30 miliárd eur. Veľa klientov ani nevie, na akom type produktu majú uložené úspory. Nevedia ani aké zhodnotenie, alebo aké úroky majú na svojich úsporách. Najdôležitejšie je, že peniaze sú v banke.

Dnes by mali klienti  hľadať aj iné možnosti, ako je banka, kde by našli lepšie zhodnotenie. Nie je však jednoduché si správne vybrať. Dnes je veľké množstvo produktov, ktoré ponúkajú banky, poisťovne, správcovské spoločnosti, investičné spoločnosti. Je veľa ľudí, ktorí sprostredkúvajú a ponúkajú zhodnotenie úspor. Preto je veľmi dôležité poradiť sa s odborníkom, ktorý sa naozaj rozumie zhodnocovaniu úspor.

S  kým sa poradiť, ako zhodnotiť úspory?

  • S tým, kto má licenciu Národnej banky Slovenska
  • S tým, kto má investovanie ako hlavnú činnosť. Je to jeho živobytie a je závislý od spokojnosti klientov .
  • S tým, kto má dlhoročné skúsenosti s oblasťou zhodnocovania úspor
  • S tým, kto má pozitívne referencie od klientov.

Dnes naozaj nie je jedno komu zveríte svoje úspory, akú spoločnosť si vyberiete na zhodnocovanie úspor.

Radoslav Papánek

Je špecialista na oblasť ukladania úspor, investovania a komplexného riešenia rodinných financií.

Viac od autora →