Chcete byť skutočný expert? Stačí vám 10-15 minút denne

10-15 minút denne venované určitej oblasti, nás za dva-tri roky dokáže urobiť minimálne v nej dobrých, píše regionálny riaditeľ Salve František Buranský.

Všetky múdrosti sveta sú v knihách. A prečo po nich tak málo siahame?

Veď múdry sa učí na chybách iných, len hlúpy na vlastných. Veď mnoho ľudí má cestu, na ktorú ja teraz nastupujem, dávno za sebou. A mnohí ju už popísali. Je z čoho sa poučiť, z čoho vystríhať, na čo klásť dôraz.

Počas poslednej rodinnej dovolenky sme navštívili niekoľko dovolenkových destinácií Slovenska. Žiaľ, videl som len promile ľudí s knihou.

Prečo si stále tak veľa ľudí myslí, že dovolenka=nečinnosť?

Veď dávno je známe, že najlepšia kompenzácia stresu z určitého druhu činností, je činnosťou protikladnou. Striedať duševnú záťaž fyzickou, a opačne. Ale nie nečinnosť, oddávanie sa ničnerobeniu.

Úmysel nestačí

Mám priateľa, ktorý mal na dovolenke vedľa seba Francúzov. Nič im nerozumel, ale boli mu veľmi sympatickí. Rozhodol sa naučiť sa po francúzsky, ale nemal čas. Tak si zaumienil, že pri rannom obliekaní sa naučí tri slová a rovnako aj pri večernom vyzliekaní. Po troch rokoch dobre komunikuje po francúzsky. Samozrejmé je, že nezostal len pri úmysle, ako väčšina z nás s väčšinou predsavzatí.

Stačí odhodlanie pevnú vôľu

Podobne, 10-15 minút denne venované určitej oblasti,  nás za dva-tri roky dokáže urobiť minimálne v nej dobrých. Len si vybrať správnu oblasť a tie minúty denne.

Mám veľké túžby

Som na prahu dôchodkového veku. Prečítal som toho dosť, len vidím, koľko je toho ešte predo mnou. Koľko oblastí, do ktorých by som rád videl viac, koľko neodhalených záhad, ktorým by som rád prišiel na koreň. Veď ľudstvo toho nazhromaždilo tak obrovsky veľa, nielen materiálneho, ale i duchovného a ja z toho poznám tak málo. A aj z toho mála poznaného, tak málo v živote uplatňujem.

Ak sa chcete stať členom tímu Františka Buranského, kliknite SEM