Chcete sa mať lepšie? Čo ste pre to ochotný urobiť?

Zabudli sme na to, že čím väčšie, odvážnejšie a v prvom momente nepravdepodobné sny máme, tým lepšie, píše manažérka Salve Gabriela Jurečková.

Po absolvovaní Power day v Čilistove začiatkom februára som mala celkom jasnú predstavu o mojom príspevku. O snoch. O potrebe každého z nás snívať, lebo z dnešného uponáhľaného sveta sa sny akosi vytrácajú. Je to najmä preto, lebo náš život sa nám najprv odohráva v našej hlave. Zabudli sme na to, že čím väčšie, odvážnejšie a v prvom momente nepravdepodobné sny máme, tým lepšie. Neuvedomujeme si, že naše sny nemajú žiadne obmedzenia, pretože tie sú iba v našej hlave. Paradoxne sme to práve my sami, ktorí vopred odsúdia svoje sny vlastnými obmedzeniami. Hovoríme si: „To sa mi nepodarí.“ „Ja to nezvládnem.“ „Bol to len sen.“ Poznáte to?

 Pri svojej práci kladiem svojim potenciálnym klientom dve otázky :

1. Chcete sa mať lepšie? Odpoveď je samozrejme áno.

2.  Čo ste ochotný preto urobiť? A odpoveď začína: „Hmmmm...“ „Nooooo...“ Cítite to, už je tu zoznam prekážok, vlastných obmedzení prečo nie, prečo sa to či ono nedá. Poznáte to? Aj ja sama to poznám veľmi dobre.

V našich snoch totiž nie je zahrnutá námaha, čas strávený učením sa nových vecí, pokusmi, získavaním skúseností, a samozrejme vlastné omyly, neúspech. Chceme to všetko hneď a bez námahy.

Je fajn počuť o nezdaroch aj od iných ľudí, ale najmä to, ako sa z omylu poučili. Zistiť, čo im pomohlo, aby vstali a išli si za svojím snom znovu a aké dôležité je veriť sám sebe. A práve o tomto Salve, na čele s Petrom Krištofovičom, je.

Ak si chcete plniť sny, kliknite SEM