Chcete sa mať na dôchodku dobre? Tento typ sporenia vám v tom pomôže

Počet ľudí, ktorí si sporia do dôchodku tento rok rekordne narástol práve vďaka III. pilieru. 

Na Slovensku myslí už viac ako 770 tisíc ľudí na svoju budúcnosť. A to tak, že si sporia v III. pilieri. Títo ľudia si uvedomili, že na to, aby mali pokojný a pohodový dôchodok, musia preto niečo robiť. Problém je v tom, že sa už naďalej nemôžeme spoliehať na štát, ale na samých seba. Počet dôchodcov narastá, čo znamená, že v budúcnosti dôchodky nebudú postačujúce na pokojnú a pohodovú starobu.
Sporenie v III. pilieri vám pomôže mať lepší dôchodok. Sporenie v III. pilieri vám pomôže mať lepší dôchodok.

Takýto typ sporenia môže byť pre vás veľmi zaujímavý. A to práve vďaka príspevkom od zamestnávateľa a taktiež kvôli daňovým úľavám.

Ďalšou pozitívnou správou je, že sa tento rok majetok v dôchodkových fondoch výrazne zhodnotil a to vďaka dobrému vývoju na finančných trhoch. Od začiatku roka sa výkonnosti dynamických doplnkových dôchodkových fondov k 31.10.2017 pohybujú niekde medzi 9 až 11%.  

Čísla pri dôchodkových fondoch predstavujú v porovnaní s nízkymi úrokmi na terminovaných vkladoch oveľa pozitívnejšie čísla. Ďalším dôvodom, prečo sa oplatí sporiť si v dôchodkových fondoch je dlhá doba sporenia. Vďaka tomu sa nemusíte obávať zmien a výkyvov na finančných trhoch.

Chcete poradiť v oblasti sporenia a mať tak lepšiu budúcnosť? Kliknite sem