Chcete štátnu prémiu? Tak sa poponáhľajte

Stavební sporitelia môžu ešte niekoľko dní získať štátnu prémiu za rok 2016.

Aj v roku 2016, keď úrokové sadzby na finančnom trhu dosahovali svoje historické minimá, môžu stavební sporitelia nadpriemerne zhodnotiť svoje vklady. Majú ich zhodnotené vkladovým úrokom, extra bonusom (na prvých 12 mesiacov sporenia vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni) a štátnou prémiou vo výške 5 % z realizovaných vkladov roka 2016, maximálne 66,39 eur na sporiteľa. Pozitívnou správou pre klientov je skutočnosť, že aj v roku 2017 môžu sporiť výhodne a zároveň bez rizika.

Rovnaké podmienky aj v budúcom roku

Štátna prémia na stavebné sporenie zostáva aj v budúcom roku rovnaká – 5 % z vkladov, max. 66,39 €. Optimálny ročný vklad predstavuje 1 327,80 € ročne alebo 110,65 € mesačne.

Stavebné sporenie tak naďalej patrí k najvýhodnejším bezrizikovým formám sporenia s garantovaným výnosom. Pre získanie štátnej prémie v plnej alebo alikvotnej výške je podmienkou mať uzavreté prémiovo zvýhodnené stavebné sporenie a vklady zrealizovať tak, aby boli pripísané na účet stavebného sporenia najneskôr do 31.12.2016.

Na získanie štátnej prémie máte ešte pár dní. / Foto: pixabay.comNa získanie štátnej prémie máte ešte pár dní. / Foto: pixabay.com

Aby klienti mali istotu, že ich vklady budú pripísané na účet v roku 2016, odporúčame realizovať vklady včas.

Ak potrebujete pomoc so stavebným sporením, kliknite SEM