Chcete vedieť, ako dlho budete žiť? Napovie Vám to vaše konto

Ak chcete vedieť, ako dlho budete žiť nemusíte hneď utekať k veštici. Dĺžka života sa podľa najnovších vedeckých zistení dá určiť aj úplne inak.

Ako píše portál idnes.cz vedci zistili, že dĺžka života sa dá určite z tempa chôdze, výšky konta a názorov priateľov.

Indikátor dlhovekosti

Peniaze – Hovorí, že šťastie si za peniaze nekúpite, ale ako zistili vedci zdravie a dlhovekosť veru áno. Odborníci totiž tvrdia, že čím lepšia je vaša finančná situácia, tým budete dlhšie žiť. Avšak nezávisí to len od toho, že si dokážete zaplatiť lepšiu lekársku starostlivosť a drahé lieky. Vedci totiž zistili, že bohatí ľudia majú iný štýl myslenia a správania, čo do značnej miery zlepšuje ich zdravotný stav. Sú motivovaní, sebavedomí a pozitívne myslia.

Knihy – Život vám môže podľa vedcov predĺžiť aj obyčajné čítanie kníh. Čitatelia podľa výskumu prežijú nečitateľov až o dva roky. Ale pozor, ak chcete naozaj dlho žiť zabudnite na noviny a časopisy, tie vám veru život nepredĺžia.

Rodičia – Tí vám síce život nepredĺžia, ale podľa dĺžky ich života môžete odhadnúť ten svoj.

Chôdza – Ak chodíte pomerne svižne, približne 1 meter za sekundu môžete sa tešiť na dlhší život. Podľa vedcov je totiž tempo našej chôdze indikátorom nášho dobrého zdravotného stavu. A ten zas úzko súvisí s dlžkou nášho života.

Priatelia – Asi budete prekvapený, ale vaši priatelia vedia pomerne presne odhadnúť dĺžku vášho života. Avšak pozor, vlastný odhad dĺžky života je zavádzajúci, spoľahnúť sa musíte naozaj len na svojich priateľov.

Štíhlosť – Ak máte nejaké tie kilá navyše a plánujete sa dožiť napríklad stovky, mali by ste sa ich čím skôr zbaviť. Nadbytok telesného tuku skráti dĺžku život o jeden až desať rokov. Tak teda čím budete obéznejší, tým rýchlejšie tento svet opustíte.