Chystáte sa na dovolenku? Aj takéto kuriózne nehody vás môžu prekvapiť

O tom, že cestovné poistenie sa oplatí uzatvoriť, vás presvedčí nasledujúci text.

Hoci je ešte len polovica leta, poisťovňa Union hlási takmer 1400 poistných udalostí svojich klientov.

Škodovú udalosť nahlásil klient, ktorého mačka pazúrikmi rozdriapala kompletne celý matrac v hoteli. Personál samozrejme od dovolenkára a jeho domáceho maznáčika požadoval náhradu škody. Keďže cestovné poistenie zvierat kryje okrem veterinárnych služieb aj riziko zodpovednosti za škodu, ktorú štvornohý chlpáč spôsobí, nakoniec všetko zaplatila poisťovňa.

Vtipný je prípad mladej rodiny, ktorá oddychovala v rezorte na jednom z gréckych ostrovov aj so svojím dvojročným dieťaťom. Stačilo trochu nepozornosti rodičov a malý šibal počarbal červeným rúžom tri steny zo štyroch. Okrem kufrov si tak domov zbalili aj účet za novú maľovku.

Cestovné poistenie sa skutočne oplatí.Cestovné poistenie sa skutočne oplatí.

Do tretice prekvapil mladý muž, ktorému sa pri sprchovaní podarilo rozbiť celý sprchovací kút. V správe o škodovej udalosti uviedol, že už keď doň vstupoval, bol na spadnutie.

Kým vyššie uvedené príbehy sú skôr úsmevného charakteru, horšie je to s úrazmi a ochoreniami, ktoré nahlasujú klienti. Tento rok je bohatý na črevné problémy, zlomeniny a alergické reakcie.

Netradičný je prípad 62-ročnej klientky, ktorá počas cesty v USA utrpela náhlu cievnu mozgovú príhodu. „Vďaka krátkodobému cestovnému poisteniu, ktoré si dojednala spolu s manželom za 60,48 eur sme jej vedeli zabezpečiť okamžitú a nevyhnutnú starostlivosť - hospitalizáciu, odborné vyšetrenia a návrat späť domov. Celkové náklady sa zatiaľ vyšplhali na 25.000 eur," hovorí Martina Bubáková z oddelenia cestovného poistenia Union.

Ešte horšie dopadol dovolenkár vo Francúzsku. „Na prvý pohľad nevinná bolesť vyústila až do prasknutého žalúdočného vredu a pobytu v nemocnici. Poisťovňa zaň zaplatila 70-tisíc eur," uzavrela Bubáková.

Ak chcete kvalitné cestovné poistenie, kliknite SEM