Čo o home office prezradil prieskum? Čítajte, budete milo prekvapený

Pracovať z domu by sme mali zrejme častejšie. Home office nie je len pohodlný.

Približne 49 percent Slovákov s kancelárskym povolaním využíva home office viackrát do mesiaca. Až 77 percent Slovákov pracujúcich občas z domu deklaruje mimo kancelárie vyššiu efektivitu. Ukázal to interný prieskum spoločnosti Microsoft v Českej republike a na Slovensku.

Ako povedala Lenka Čábelová z Microsoftu, v českej časti spoločnosti až 66 percent zamestnancov mobilita a možnosť pracovať doma alebo na akomkoľvek inom mieste pomáha šetriť čas a zladiť prácu a osobný život. Na otázku v rámci prieskumu, či musia byť v kancelárii, aby urobili svoju prácu v roku 2015 odpovedalo 25 percent, že nie a 74 percent áno. O rok neskôr už 45 percent uviedlo, že nemusí byť v kancelárii. Podľa Čábelovej to potvrdzuje fakt, že vývoj technológií umožňuje urobiť požadovanú prácu efektívnejšie, bez zbytočných časových strát a čo je najdôležitejšie pri vyššej pohode zamestnancov.

Home office zvyšuje efektivitu práce. / pixabay.comHome office zvyšuje efektivitu práce. / pixabay.com

Technológie v súčasnosti umožňujú byť bez obmedzenia miesta v online kontakte prakticky s celým tímom bez nutnosti dohadovania stretnutí v rôznych zasadačkách a pod. "Až 83 percent šéfov a 72 percent zamestnancov je presvedčených, že možnosť práce mimo kancelárie zvyšuje výkon," zdôrazňuje Čábelová.