Čo robiť, aby cesta do zahraničia nebola pre vás likvidačná

Je obdobie letných dovoleniek, výletov do zahraničia a mnohí z vás aj za lepšími a kvalitnejšími  nákupmi za hranicami Slovenska. Na každú z ciest by ste mali mať kvalitné cestovné poistenie, píše špecialistka Salve Janka Zvardoňová.

Vždy keď cestujeme von za hranice, mali by sme uvažovať aj o tom,  čo keby nás v inom štáte zastihla nepredvídaná udalosť akou môže byť úraz, náhla bolesť  alebo dokonca nutná hospitalizácia. O prevoze telesných pozostatkov už ani radšej nehovorím.  Kto to zaplatí? Zaplatí to zdravotná poisťovňa?

Asi ťažko.

Pri cestách do zahraničia  môže dôjsť  z nepozornosti aj k vzniku škody na majetku druhej osobe. Zaujímal by Vás príklad? Tak tu je- rozšantenému  dieťaťu sa v obchodnom dome  podarí rozbiť drahý kus vzácneho porcelánu alebo umelecký predmet. Čo si myslíte, kto zaplatí škodu?

Majiteľ obchodného domu bude škodu vymáhať od Vás.

Preto , aby sa z Vašej vysnívanej dovolenky  alebo nákupov v zahraničí nestala finančná katastrofa sa treba pripraviť ešte pred vycestovaním. A ako? No predsa uzatvorením kvalitného cestovného poistenia,  z ktorého Vám poisťovňa  preplatí vzniknuté liečebné náklady, škody na majetku, stratu batožiny atď. Treba si len vybrať kvalitného finančného agenta , ktorí Vám poistenie pripraví  presne na Vaše potreby a aktivity vykonávané v zahraničí.

Ak potrebujete kvalitné cestovné poistenie, kliknite sem