Čo robiť, aby vás stret auta so zverou bolel čo najmenej

V dnešnej uponáhľanej dobe sa len veľmi málo ľudí zaujíma o to, ako má ochránený svoj majetok, píše špecialistka Salve Janka Zvardoňová.

Veľmi však záleží na tom, či ste ochotní si za niektoré riziká aj priplatiť- jednoducho povedané, byť pripravení na nepredvídané životné udalosti.

O čom to teda hovorím? No predsa o jednej srnke, ktorá si možno myslela , že v lese preskakuje konár a hľadá možno chutnú ďatelinu po zimnom pôste na zelenej lúke. Ale v skutočnosti sa srnka môže mýliť. Myslí si, že je na lúke a vodič si to mnohokrát myslí tiež.

Prečo o tom píšem? Verím, že som pomerne skúsený šofér na ženu a za volantom som skoro každý deň. Tak pri svojich neustálych cestách za volantom sa ako vodič stretávam z rôznymi nepredvídanými situáciami, tak ako mnohí z vás. Tak isto som niekoľkokrát zostala stáť na ceste zo zapnutými výstražnými svetlami , lebo bolo potrebné dať prednosť diviakom, srnám a inej zveri. A vôbec ich netrápilo to, že tam nie je dopravná značka- daj prednosť v jazde. Vždy to dobre skončilo- zver bolo v predstihu za šera dobre vidieť. Poznáte to , lebo zbadáte len také dve svetielka motajúce sa v okolí cesty.

Ktoré poistenie vás najlepšie kryje. / Foto:pixabay.comKtoré poistenie vás najlepšie kryje. / Foto:pixabay.com

Až v jedno sobotné ráno sa jedna srnka rozhodla, že mi cez obrubník na ceste bez varovania skočí rovno pred auto. Tam už nie je šanca na nič, len prudko a kŕčovito brzdiť . Ja som síce ako tak stihla dobrzdiť- lebo srnke sa evidentne nič  hrozné nestalo. Bola isto v takom šoku ako aj ja , po náraze sa postavila na nohy a odfujazdila na pašu.

Vystúpim z auta a dúfam, že aj auto je na tom tak dobre, maximálne má šok. Ale ten šok som mala len ja, keď som videla celú prednú časť auta. Viete, nebolo ako sa hovorí veľmi rozbité. Ale všade bolo ,,len niečo prasknuté alebo niečo odlomené“. Celková škoda viac ako dve tisícky eur. A to som stihla dobrzdiť...

Chcem len povedať, že táto škoda by určite nebola hradená z PZP. Je pravda, že v niektorých poisťovniach si v rámci PZP môžeme dokúpiť aj pripoistenie stretu zo zverou -  ale za určitý príplatok navyše k základnej cene. Alebo je tu aj druhá možnosť a tou je- mať kvalitné havarijné poistenie. Poviem vám rovno , že v to ráno to bolo prvýkrát , keď som ďakovala za to, že ho mám.

Ak chcete dobré poistenie pre vaše auto, kliknite SEM

Janka Zvardoňová

Jej silná stránka je servis skôr uzatvorených zmlúv a venuje sa neživotnému poisteniu.

Viac od autora →