Čo sa oplatí nakúpiť v povianočnom výpredaji? Pozrite si prehľad

Po vianočnej nákupnej horúčke už obchodníci zľavnili väčšinu tovarov. Čo sa však skutočne oplatí nakupovať až v týchto dňoch?

Hoci sú vianočné sviatky už za nami, nákupom stále nie je koniec. Ten kto plánuje svoje výdavky vie, že na povianočné akcie sa skrátka oplatí počkať, píše portál hnonline.sk.

"Zákazníci môžu obrovské skoky smerom nadol v cenách vidieť už počas Štedrého večera," hovorí Rebecca Lehmann, content marketing manažérka BradsDeals.com. Finančný portál Kiplinger priniesol niekoľko tipov, ktoré výrobky sa oplatí kupovať po Vianociach.

Tu sú:

Elektronika

Televízor, notebook alebo tablet si veľmi výhodne môžete kúpiť aj po Vianociach. Ceny idú dole teraz práve preto, že mnohí predajcovia sa zabavujú minuloročných modelov. Ušetriť tiež môžete, ak kúpite tovar, ktorý niekto vrátil, ako napríklad nevhodný darček. Obchodníci naň dávajú zvyčajne výraznú zľavu.

Náradie na cvičenie a šport

Ak na vašom zozname novoročných predsavzatí svieti kolónka cvičenie, máte šťastie. Začiatkom januára sa môžete dostať k lacnejším nástrojom a doplnkom na cvičenie. Rovnako zimné kusy oblečenia ako čiapky alebo rukavice. Výpredajom si obchody robia miesto na oblečenie do ďalšej sezóny.

Darčekové súpravy

Ďalšie produkty, ktoré si máte šancu po Vianociach kúpiť lacnejšie, sú kozmetické balíčky. Obchodníci ich začnú postupne vypredávať. Podľa odborníkov majú tieto položky krátku predajnú životnosť, pretože vône či parfém sú často sezónne.

Posteľné prádlo

Návliečky na vankúše, paplóny aj plachty. Kto má veľkú manželskú posteľ vie, že nákup peknej súpravy môže ísť "do peňazí". Spravte preto svojej peňaženke láskavosť a počkajte s nákupom posteľného prádla do povianočných výpredajov.