Digitálna novinka: Cestovné poistenie vám pomôže uzatvoriť robot

Odchádzate do zahraničia a potrebujete sa poistiť, no v poistení sa veľmi nevyznáte? Obráťte sa na Borisa Bedekera – prvého poisťovacieho chat bota na Slovensku.

Ak odchádzate do zahraničia a chcete si uzatvoriť cestovné poistenie no nemáte čas ísť do poisťovne či nemáte chuť študovať poistné podmienky, najnovšie sa môžete obrátiť na Borisa Bedekera, poisťovacieho chat robota, ktorého vyvinula Allianz – Slovenská poisťovňa.

„V snahe o neustále zlepšovanie klientskych služieb tentoraz prinášame chat bot-a, ktorý klientom interaktívnym spôsobom uzatvorí cestovné poistenie priamo cez Facebook Messenger. Táto forma komunikácie je tak trochu ako zo sci-fi filmu. Napriek tomu má klient pocit ľudskejšieho poisťovacieho prístupu, hoci jeho sprievodcom poistením je vlastne robot,“ vysvetľuje riaditeľka odboru market manažmentu Allianz – SP Marta Kausichová

Viac ako robot

Boris Bedeker  ide ďalej ako bežní boti. Komunikuje s vami ako priateľ, no ak to potrebujete, zmení sa na poisťovacieho agenta, ktorý vám pomôže s poistením do celej Európy aj Turecka. A to priamo vo Facebook Messengeri, kde vám ponúkne na výber z dvoch balíkov cestovného poistenia s liečebnými nákladmi s neobmedzeným krytím, vrátane akútneho zubného ošetrenia či prepravy a ubytovania v dôsledku hospitalizácie. V príjemnom neformálnom rozhovore mu zadáte všetky údaje potrebné na výpočet poistného a na stránku www.allianzsp.sk vás presmeruje až vtedy, keď treba doplniť osobné údaje a poistenie zaplatiť. Tým sa však jeho úloha nekončí. Po uzatvorení zmluvy vám do Messengera pošle poistnú kartičku, ktorú tak máte vždy po ruke.

Cestovné poistenie už uzatvoríte aj cez Messenger.Cestovné poistenie už uzatvoríte aj cez Messenger.

Poistite aj svojich spolucestujúcich

Do zahraničia človek zväčša neodchádza sám a býva pohodlné nechať poistné záležitosti na jedného človeka z partie či z rodiny, ktorý poistenie vybaví pre všetkých. Allianz - SP myslela aj na takéto prípady a vygenerované poistné kartičky dokážete pohodlne zdieľať so svojimi priateľmi či s rodinou v rámci Facebooku.

Vyskúšajte ho hneď teraz

Chat bot funguje veľmi jednoducho: zadajte si do Facebooku meno Boris Bedeker a pridajte si medzi priateľov prvého chatbota, ktorý vás vie poistiť priamo vo Facebook Messengeri (URL = m.me/borisbedeker).

Boris nielen poistí

Boris Bedeker vám môže byť užitočný nielen vtedy, keď potrebujete poistenie. Scestovaný Boris sa s vami rád podelí o svoje skúsenosti a pridá aj nejakú tú zaujímavosť. Alebo sa s ním môžete odreagovať pri rôznych minikvízoch. Dokonca ak vás šéf nechce pustiť na dovolenku, Boris sa za vás rád prihovorí. :)

Chat bot sa za vás prihovorí u šéfa.Chat bot sa za vás prihovorí u šéfa.