Dobrú dovolenku, priatelia. A ešte lepšiu poistku

Prajem Vám, aby sa Vám na žiadnej dovolenke alebo ceste nič nestalo. Ak nás však prekvapí úraz alebo iná nepríjemnosť, prajem Vám, aby ste na svojej strane mali dobrých ľudí a ešte lepšiu poistku. Dnes píše manažér Salve Martin Kríž.

Vo Francúzskom lyžiarskom stredisku Avoriaz pomaly vychádza slnko a ja s partiou (vrátane mojej sestry) vyrážame na lanovku. Ako bývalí pretekári sa nebojíme zdolávať aj náročnejšie terény a zjazdovky a po prvých jazdách sme sa rozhodli, tak ako vždy, vyskúšať exponovaný terén. Na tabuli je výstraha „Lavínové nebezpečenstvo“, ktorú vnímame a akceptujeme. Zlyžujem pár oblúkov, ľahnem si na sneh, vytiahnem kameru a začnem nakrúcať. Po piatom oblúku sa mi zrazu stráca z trajektórie jej jazdy a ostáva ležať na zemi. Zakričím na ňu nech sa zdvihne a maká ďalej, pretože ju filmujem! Ale nejde to. Koleno prestalo poslúchať a vypovedalo svoju službu...

Ako vo filme

 Čo sa dialo potom, išlo ako v zrýchlenom filme. Ako mladší, som vždy býval srandista, ale tu som ním byť nemohol. Začalo to - záchranári horskej služby, snežný skúter a odvoz k lekárovi v stredisku. Popri tom sme zavolali do poisťovne Allianz, že máme problém. Povedali, nech položíme telefón, a že zavolajú oni nám. To, čo som zažil potom, bolo ako v rozprávke. Pracovníci poisťovne zavolali do zdravotného strediska, ich lekár sa porozprával s francúzskym lekárom, zariadili všetko potrebné, vypýtali si nás k telefónu, aby nám vysvetlili presnú príčinu a stav zranenia. Poslali nás do apartmánov a tam sme na ňu všetci čakali. Zrazu k nám prichádzal snežný ratrak, ktorý tu pôsobí ako taxi. Keď z neho vystúpila moja spokojná sestra, síce s ortézou a fancúzskymi barlami, dôvod na spokojnosť aj úsmev sme mali aj my ostatní.

Vždy sa o nás postarajú

 Nerozumel som celej tej pomoci a nasadeniu Francúzov, tak som sa v partii opýtal, ako je to možné? Kamarát, ktorý zabezpečoval celý pobyt, mi vtedy vysvetlil, že ide o cestovné poistenie, vďaka ktorému sa o nás vždy postarajú. Po tejto príhode sme zažili ešte veľa športových ciest, pri ktorých sa nám zranili priatelia, ktorých aj operovali, ostali v zahraničí v nemocnici, a neskôr ich doviezli na Slovensko.

 Stali sa aj prípady, že sme našou činnosťou poškodili niekomu niečo, čo taktiež bolo nahradené z poistky cestovného poistenia. Nikdy sme nič ďalšie neplatili! Pri cestovaní sa môžu stať aj veci, o ktorých som písal. Niekedy trochu bolia, ale dlhodobo neublížia. Nejdem tu teraz písať, koľko peňazí by to stálo, keby sme nemali... však viete čo.

Prajem Vám šťastnú cestu.

Martin Kríž

Pomáha klientom spravovať a zhodnocovať finančné rezervy.

Viac od autora →