Dôvera odpustí hriešnikom dlhy. Má to však ale

Dlžníci Dôvery sa môžu tešiť, zdravotná poisťovňa vyhlásila exekučnú amnestiu.

Približne pred rokom vyhlásila poisťovňa Dôvera úrokovú amnestiu, teraz pristúpila k exekučnej. Nebude to však iba tak. Dlžníci musia do 31. decembra 2017 zaplatiť polovicu istiny vymáhanej v exekúcii, píše portál pravda.sk. Poisťovňa ju následne zastaví a zaplatí exekútorovi trovy exekúcie a zvyšok dlhu nebude ďalej vymáhať. Do exekučnej amnestie spadá približne 54 tisíc dlžníkov, u ktorých Dôvera eviduje viac ako 180 tisíc exekúcií.

Amnestia sa však týka iba exekúcií, ktoré poisťovňa podala na vymáhanie do 31. decembra 2015, pri ktorých je zostatok dlhu 100 a viac eur.

Zdravotná poisťovňa Dôvera vyhlásila exekučnú amnestiu.Zdravotná poisťovňa Dôvera vyhlásila exekučnú amnestiu.

Dobrá správa je, že o exekučnú amnestiu netreba žiadať. Stačí, ak dlžník uhradí polovicu svojho dlhu do konca roka 2017, ktorý eviduje Dôvera na exekúciách. Poisťovňa sa následne postará o všetky ostatné náležitosti. Dlžník nakoniec dostane doklad – uznesenie príslušného okresného súdu o zastavení exekúcie.

Ak toto všetko prebehne úspešne a vy už nemáte žiadne iné dlhy na zdravotnom poistení, tak máte opäť nárok na úhradu všetkej zdravotnej starostlivosti, vrátane plánovaných zákrokov či kúpeľnej liečby.