Firma má svoje pravidlá. A jedno z nich vyriešilo môj problém

Už žiadny stres kvôli daniam, už žiadne nervy v marci. Manažér Salve Martin Kríž urobil dôležitú zmenu vo financiách a dnes má pokojný spánok.

Marec častokrát stresuje našich podnikateľov povinnosťou platiť dane. Táto povinnosť je nastavená zo zákona a plus – mínus funguje rovnako v celom normálnom svete.

„Finančný acylpirin“

Ako nastaviť v tomto období rodinný rozpočet? Ako sa nestať dlžníkom? Časť ľudí siahne po „finančnom acylpyrine“, ktorý sa volá odklad daňového priznania. Je toto však riešenie? Stojí to za každoročný stres? Na to si každý človek musí odpovedať sám... Ale na všetko ľudia vymysleli riešenia tak, aby seba a čo je ešte horšie, svoju rodinu, nevystavovali zbytočnému problému. Ako sa vyhnúť akútnym, náhlym riešeniam, ktoré bývajú často bolestivé?

Rodina, firma... peniaze

 V našom prípade je najlepšou prevenciou naše myslenie a naše nastavenie správy financií. Za 25 rokov podnikania ma môj život vycvičil a dobre „prefackal“, až kým som sa dostal do SALVE, a tu do rúk svojho kouča, pani riaditeľky Violy Hundákovej. Mal som to šťastie, že druhým inštruktorom peňažného hospodárenia v praxi sa stala jej dcéra Andrea, moja manželka.  Dnes už viem, že všetkému sa dá predísť. V tomto prípade tak, že firma a rodina sú dve odlišné organizácie. A ako také, musia mať aj odlišné finančné hospodárenie. A hlavne, to firemné nesmie ovplyvňovať a ohrozovať to rodinné.

Odložené na dane

 Keď máme dnes oddelené firemné hospodárenie od rodinného, tak vieme, že to firemné má svoje pravidlá. A jedno z pravidiel firmy je, že časť peňazí zo zisku celého roka patrí a je odložené na dane. Trvalo mi naozaj veľmi dlho, kým som pochopil túto jednoduchú vec. Veľakrát som nespal a nechal sa terorizovať týmto stresom. Stres mi však pomohol – začal som hospodáriť inak. A od tých čias mám lepší spánok .

 

Martin Kríž

Pomáha klientom spravovať a zhodnocovať finančné rezervy.

Viac od autora →