Náhrada za produkty ZUNO banky? Toto sú najvýhodnejšie ponuky

Klienti ZUNO banky môžu počkať, čo im ponúkne nastupujúca Tatra banka, alebo siahnuť po podobných produktoch na trhu. Vybrané z nich pre vás zosumarizovala senior reprezentantka Salve Terézia Pešková.

Ako je už pár týždňov známe ZUNO banka odchádza zo Slovenského a Českého trhu. Banka sa rozhodla ukončiť podnikanie na našom trhu a odovzdať licenciu Národnej banke Slovenska do prvého polroka 2017.

Klienti, ktorí využívali služby odchádzajúcej ZUNO banky majú teraz viac možností. Úvery, ktoré boli načerpané, prevezme Tatra banka a účty buď dostanú od Tatra banky (ich najlepší - Tatra personal) alebo prejdú do inej banky. 

Úvery možno refinancovať

Klienti ZUNO banky sa teraz určite pýtajú, aké budú úroky na úveroch? Čo s nimi spraví banka? Už teraz vieme, že ZUNO posunie zodpovednosť na Tatra banku. Ale klient si môže už teraz vyberať a rozhodnúť sa, že počká na ponuku Tatra banky, alebo využije refinancovanie a prejde ku konkurencii. Ale pozor, nie vždy je najnižšia úroková sadzba najvýhodnejšia.

Takto môžete refinancovať úver zo ZUNO banky:

Momentálne banky, ktoré poskytujú refinančné úvery, hypotéky sa snažia získať klienta s najdlhšou dobou fixácie, čo je pri súčasných nízkych úrokoch výhodné aj pre klienta.

Hypotekárne úvery

VUB úrok 1,49 % p.a. 10 rokov fixácie
UniCredit bank úrok 1,49 % 10 rokov fixácie

 

Spotrebné úvery

Poštová banka úrok 6,9 %

 

Rôzni klienti, rôzne účty

Úrokové sadzby na účtoch pôjdu na 0 percent, čo by si mali klienti všimnúť a začať pozerať, kde uložiť svoje nasporené prostriedky. Vedenie účtu zdarma, ktoré prilákalo hlavne  študentov, mladé rodiny budú musieť hľadať inde. Je na klientovi, čo uprednostňuje. Či cenu alebo služby.  

Takto môžete nahradiť účet ZUNO banky:

Tatra banka   Tatra Personal    cena 7 eur
  pre študentov cena 0 eur
Slovenská sporiteľňa  Space účet pre mladých cena 2 eurá (pri transakciách nad 200 eur, troch trvalých príkazoch je cena 0 eur)
UniCredit bank u konto cena 0 eur
  u konto pre mladých cena 0 eur
mbank Osobný účet mkonto cena 0 eur

 

Kde sporiť na účte 

Ku každému bežnému účtu banky poskytujú i sporiace účty. Nie vo všetkých to ale znamená i zhodnotenie prostriedkov, nakoľko úrokové sadzby tlačia na 0%.

Takto môžete nahradiť zhodnocovanie svojich úspor zo ZUNO banky:

mbank 0,5 % p.a. bez výpovednej lehoty
Poštová banka 0,6 % na 3 mesiace
investovanie cez Salve  výnos 5,5%

 

Toto sú iba vybrané možnosti na trhu. Aby ste našli to najideálnejšie riešenie pre vás, kontaktujte finančného poradcu vo svojom okolí TU.