Hľadáte odborníka? Toto ho charakterizuje

Ak chcete vedieť, kto je skutočný odborník, prečítajte si blog regionálneho riaditeľa Salve Vladimíra Kozového.

Odborník, je ten, kto bol veľakrát postavený, pred "neriešiteľnú vec". Tak túto vetu som si teraz prečítal v knihe. Plne súhlasím.

Čo presne je myslené touto vetou? Na začiatku svojej kariéry, ak človek chce, tak sa pomerne rýchlo učí, to, čo ho baví. Nevie však riešiť špeciality, ktorých je pri finančných produktoch viac ako dosť. Toto sa naučí, až postupne, vyžaduje si to úsilie, energiu, veľa školení a času.

Áno takto vznikajú kvalitný hypotekárni, poistní, investiční, ale aj personálni špecialisti.

Hovorí sa dokonca, že kým človek vyrastie na odborníka, musí stráviť aspoň 10-tisíc hodín v svojom obore, aby vyrástol na odborníka, ktorého vyhľadáva celé jeho okolie, priatelia, klienti.

Všímajte si detaily

Preto, ak hľadáte skutočného odborníka dobre si všímajte detaily. Zaujímavý je napríklad fakt, že NBS vyžaduje od finančných malérov, aby prešli stredným stupňom vzdelávania, no v bankách častokrát stačí základný stupeň.

Finančné vzdelanie aj Balance Five

Ak by som sa mal pozrieť na najväčšiu pridanú hodnotu spoločnosti Salve, jednoznačne by som povedal: vzdelanie.  Pri hypotekárnych, poistných a investičných špecialistoch myslím finančné vzdelanie a pri personálnych špecialistoch vzdelanie 5 okruhov, takzvaný Balance Five, majoritného akcionára Salve Petra Krištofoviča.

Ak sa chcete pridať do tímu, regionálneho riaditeľa Vladimíra Kozového, kliknite SEM