Hypotéka pre mladých bude opäť dostupnejšia. Komu sa oplatí počkať?

Už od októbra sa budú opäť meniť podmienky pre získanie hypotéky pre mladých. Komu sa oplatí počkať?

Od 1. októbra 2017 sa k hypotéke pre mladých dostane viac ľudí. Maximálny príjmový strop sa pre jednotlivca zvýši na 1227,20 eura, čo je o 61 eur viac, ako je súčasná hranica, píše portál sme.sk.

Ako sa určuje príjmová hranica?

Tento strop sa určuje na základe priemernej minimálnej mzdy v národnom hospodárstve. Tá sa prepočítava každý štvrťrok. Horná hranica pre získanie hypotéky pre mladých je zákonom stavená ako 1,3-násobok.

Čo zohľadňuje banka?

Pre klienta je rozhodujúci príjem za uplynulý kalendárny rok, vrátane prípadných bonusov a odmien. V prípade, ak o zvýhodnenú hypotéku žiada dvojica, banka posudzuje príjem spoločne. Maximálna povolená výška spoločného zárobku tak od októbra poskočí na 2454,40 eura. Keďže kľúčový je ich spoločný príjem, môže jeden zo žiadateľov zarábať aj viac.

Hypotéka pre mladých bude od októbra dostupnejšia.Hypotéka pre mladých bude od októbra dostupnejšia.

Hypotéka pre mladých má zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentá, pričom 2 percentá dotuje štát a 1 percento banka. Príspevok je možné získať na maximálne 50-tisíc eur na prvých 5 rokov splácania. Kritériom je, že ku dňu podania žiadosti musí mať klient od 18 do 35 rokov.

Ak chcete zvýhodnenú hypotéku pre mladých, kliknite SEM