Idete na dovolenku? Pripravte na to aj svoje bývanie

Počas vašej neprítomnosti môžu byť hrozbou pre vaše obydlie nie len zlodeji ale aj nepozorní susedia.

Je jasné, že pár dní pred dovolenkou už myslíte hlavne na oddych. No mali by ste myslieť aj na bezpečnosť svojho domova, ktorý tu nechávate na niekoľko dní či týždňov opustený. Ak teda nechcete po príchode z vytúženej dovolenky zažiť šok, držte sa týchto rád.

Fotky z dovolenky

Zabudnite na zdieľanie fotografií z dovolenky skôr, ako sa vrátite domov. Keď totiž uverejníte tieto obrázky na sociálnych sieťach, dávate verejne na známosť, že nie ste doma, čo jasný signál pre zlodejov.

Zabezpečenie obydlia

Možno to znie ako 100-krát opakované klišé, ale je naozaj nevyhnutné, aby ste pred odchodom z domu zatvorili všetky okná a dobre zamkli všetky dvere. Aby vám totiž poisťovňa zaplatila škody spôsobné vlámaním, musí páchateľ prekonať prekážku – napríklad musí vypáčiť zatvorené dvere či okno.

Zabezpečte si svoj domov pred dovolenkou.Zabezpečte si svoj domov pred dovolenkou.

Ideálne je zistiť si aj presné prvky zabezpečenia, ktoré musíte mať, aby poisťovňa uhradila škodu v plnom rozsahu.

Nezabudnite tiež vypnúť vodu a plyn. Poisťovne tieto kroky uvádzajú ako povinné, takže ak to neurobíte a začne vám počas vašej neprítomnosti unikať voda či plyn, poisťovňa vám škody nenahradí.

Poistenie

Určite je práve teraz ten správny čas, aby ste si kontrolovali poistenie nehnuteľnosti a domácnosti. Teda či máte všetko poistené a či sú poistné sumy dostatočne vysoké. Myslite na to, že každým rokom rastú ceny nehnuteľností, ale aj ceny vecí, ktoré spadajú do poistenia domácnosti.

Zároveň si skontrolujte, či máte uzatvorenú takú poistnú zmluvu, ktorá vám zaručí, že poisťovňa uhradí všetky škody aj pri nezistenom páchateľovi.

Ak chcete dobré poistenie, klinite SEM