Je dôležité veriť si, mať odvahu a vyhrať

Stále sa učím zdolávať nové výzvy a tak dosahovať nové ciele, píše regionálna riaditeľka Salve Viola Hundáková.

More je pre mňa nádhera, rešpekt, zdravie, sila a obrovský príval energie.

Nedávno som plávala na svojom veľkom kolese a užívala si pokojné more a zrazu počujem: „Viva, za Tebou je delfín!“ Aký bol môj úžas, keď som sa otočila – a naozaj. Tesne za mnou bol veľký  delfín. Neviem, či sa chcel pohrať s mojím kolesom, alebo si ma prišiel obzrieť, ale veľmi som sa zľakla. Delfín ešte hodil chvostom, vyskočil - to som už nestihla vidieť. Uháňala som totiž k brehu na mojom kolese takou rýchlosťou, ako ešte nikdy!

Potom som sa zamyslela nad tým, aké dôležité je veriť si a mať odvahu zvládnuť veci a vyhrať – nielen v mori, ale aj v živote a v biznise.

Je dôležité veriť si, mať odvahu a vyhrať. / Foto: pixabay.comJe dôležité veriť si, mať odvahu a vyhrať. / Foto: pixabay.com

Rozhodnutie k zmene a „istota“

Veľa ľudí žije svoj život „na istotu“. Boja sa urobiť rozhodnutie k zmene, aby mohli žiť naozaj taký život, o akom snívajú. Strach im bráni v tom, aby nabrali odvahu a začali podnikať a slobodne žiť.

Stále sa vzdelávajte

V živote sa má človek stále učiť, vzdelávať, spoznávať nové príbehy, nových ľudí a nové veci a vedieť, že zakaždým je to úžasné nové dobrodružstvo.

Učte sa lepšie riešiť nové výzvy

Každá výzva má vždy najmenej dve riešenia – daj hlavu hore a nech príde čokoľvek – Vy to vyriešite - lebo život je úžasný a vy ste výnimočný človek, ktorý sa denne učí riešiť nové výzvy.

Stále vytvárajte nové biznisy

Hovorí sa, že šikovný nový človek rieši starosti i radosti v biznise – a tak denne hľadaj šikovných nových ľudí – pretože úlohou každého „vodcu“ je pritiahnuť a pomôcť  vytvoriť ďalších „vodcov“.

Dávajte si nové ciele

Dosiahnutie cieľa  je proces.

Najskôr si dajte cieľ a potom si zvoľte proces. Ten sa skladá z 2 vecí:

  • Musíte to veľmi chcieť
  • Musíte si zvoliť kroky

Ja sa stále učím zdolávať „Proces“  a tak dosahovať nové ciele.

Vzdelávajte sa, čítajte, absolvujte školenia znova a znova a verte, že niekedy pomôže vašu novú výzvu vyriešiť aj jedna myšlienka, ktorú sa dozviete tak, ako nedávno  pomohla mne:

 

„Podnikatelia sú ako umelci... a umelci nikdy

           neodchádzajú  do dôchodku.“

Ak sa chcete stať aj vy súčasťou Salve, kliknite SEM