Každý by chcel výsledky ako Sagan. Málokto však obetuje to, čo on

Robte prácu, pri ktorej sa dokážete aj zabávať a aj Vaše výsledky budú lepšie. Ak takú prácu nemáte, tak skúšajte a hľadajte, lebo ten kto hľadá, nájde, píše regionálny riaditeľ Salve Ľudovít Olejár.

 Určite ste sledovali Tour de Franc a nášho Petra Sagana na týchto mimoriadne prestížnych cyklistických pretekoch. Veľa ľudí vidí jeho úspech, slávu, a s tým spojené aj veľmi slušné peniaze. Každý by chcel jeho úspechy. Otázka však znie: „Koľkí by boli ochotní vzdať sa toho všetkého, čo on a koľkí by absolvovali to, čo musel on, aby sa stal úspešným?“

Raz za sto rokov

 Samozrejme, človek ako Peter Sagan sa na svete narodí raz za sto rokov. Určite sme radi, že to tentokrát bol SlovákJ, že je pozitívnym vzorom pre mladých ľudí a že aj v malej krajine, akou je Slovensko, máme tak výnimočných ľudí. Každý človek v tejto krajine môže niečo dokázať, avšak stojí za tým obrovské úsilie, ale aj odriekanie, obete a sebadisciplína.

Pracuj a zabávaj sa

 Nielen v športe, ale aj v bežnom živote sa dajú dosahovať lepšie výsledky a tým získať lepší život, avšak nejde to hneď a naraz. Treba na sebe pracovať a byť lepším v tom, čo robíte. Využívať príležitosti, ktoré sa Vám dnes na Slovensku ponúkajú, tak ako rovnakú príležitosť využil Peter Sagan. Dnes robí to, čo ho bezosporu baví. Je za tým však obrovská drina, ktorú dokáže zvládnuť iba vďaka tomu, že si z toho robí zábavu.

Ten, kto hľadá, nájde

 Preto robte prácu, pri ktorej sa dokážete aj zabávať a Vaše výsledky budú lepšie. Ak takú prácu nemáte, tak skúšajte a hľadajte, lebo ten, kto hľadá, nájde. Treba k tomu však odvahu, vytrvalosť a disciplínu.