Každý sen, v ktorý uveríš, je splniteľný

Minulosť je to, čo sa už nezmení. Budúcnosť môžem vytvoriť tým, čo urobím teraz.  Pripomenúť si minulosť a myslieť na budúcnosť je dôležité, ale len ak nám to pomáha v prítomnosti, píše Branch Manager Salve Zdena Masarykova.

Ľudia majú svoje ciele. Niečo, čo by chceli dosiahnuť, vlastniť, zažiť, urobiť...  Niečo, z čoho sa dostávate do "excitovaného stavu". Pre niekoho je to vlastný útulný domček, pre niekoho cesta okolo sveta, pre niekoho vybudovať dielo, ktoré si bude pamätať ľudstvo alebo vytvorenie šťastnej rodinky.

Život nám ukazuje, že každý sen, v ktorý uveríš, je splniteľný.

Ak nemáte konkrétny životný cieľ, alebo ste sa ho vzdali, potom je večer strávený pri televízore, s kamarátmi pri pive, alebo telefonovanie rovnako dobre strávený voľný čas.

Rozprávala som sa so študentom, celý deň prepočítaval kredity a rozmýšľal, ako sa dá opakovať ročník, ak by skúšku neurobil, namiesto toho, aby sa na skúšku učil. Rozprávala som sa s mladou ženou, ktorá sa cíti šéfom nedocenená, závidí kolegom obchodným zástupcom, že môžu aktívne pracovať s klientom, kým ona na predajni má len minútu - dve, aby klienta zaujala a navyše trávi veľa času v práci. Ale nechce sa jej učiť nové veci a nechce urobiť krok do neznáma. A pritom je tak dobrá. Ešte v sebe neobjavila svoj potenciál. Každý deň sa rozprávam s novými ľuďmi a každý z nich čelí svojim výzvam, najčastejšie sú to zdravie a peniaze.

Dôležitý je môj postoj

Ak ma moja práca napĺňa, ale chcem lepší plat - študujem a zdokonaľujem sa vo svojej profesii.

Ak chcem zabehnúť maratón, nájdem si najlepšieho trénera a začnem poctivo trénovať telo aj myseľ.

Ak túžim po lepšom živote, hľadám nové príležitosti, snažím sa dostať do blízkosti úspešných a učiť sa od nich.

Veľký ciel sa dá dosiahnuť postupnými krokmi

Aby sa sny a ciele premenili na skutočnosť, musí nasledovať čin - akcia.  Nie slová - tých je všade až priveľa.

Je to ako turistická vychádzka na mnou vybraný kopec. Vyberiem si kopec - môj cieľ. Urobím si plán a spravím prvý krok...  A za ním ďalší... Veľké sústo sa dá rozkrájať.

Každý poctivý úspech bol zaplatený nezlomnou vytrvalosťou

Moje poslanie je dať možnosť ľuďom šancu mať lepší život.  Mojou úlohou je stretávať sa s ľuďmi a zistiť ich potreby a ciele a pomôcť im nájsť riešenie na ich naplnenie. Mojou povinnosťou je podeliť sa o zručnosti, ktoré som získala v SALVE  s cieľom pomáhať klientom a spolupracovníkom.

Mojou výzvou je permanentne sa učiť a rásť, aby som ľuďom mohla stále lepšie pomáhať.

To je myšlienka, ktorú chcem odovzdať aj svojim deťom -  ak chcete uspieť v rýchlo meniacom sa svete, budete sa musieť neustále učiť a prispôsobovať sa meniacim podmienkam. Bude to bolieť, ale len tak sa dá rásť.

A tak kráčam ďalej - deň, ktorý mi nie je priateľom, je mojim učiteľom.

Ak chcete aj vy zmeniť svoj život, pridajte sa k Salve TU