Klasické vzdelanie je mŕtve. Nájdite alternatívu

Dnes trh ponúka množstvo vzdelávacích produktov, otázka je len, ako si vybrať to, čo práve pomôže mne, píše regionálny riaditeľ Salve Ľudovít Olejár.

Rýchle tempo zmien v dnešnom svete spôsobuje mnohým ľuďom problém. Nevedia, ako sa im prispôsobiť, ako na ne reagovať. Vývoj a rýchle napredovanie technológií spôsobuje zmeny v potrebách kvalifikácie ľudí na trhu práce.

Dnešné školstvo nevie pripraviť ľudí na tieto potreby. Ukončenie klasického školského vzdelávania nestačí na to, aby sa človek dokázal uplatniť na trhu práce, alebo len málo ľudí sa uplatní v sektoroch, kde nie je nejaký veľký pokrok.

Veľa ľudí hovorí, že dobre už bolo lebo zmeny nemajú radi. Ak sa pozrieme do minulosti bolo veľa povolaní, v ktorých ľudia vykonávali ťažkú fyzicky namáhavú prácu, často na zdraviu škodlivých pracoviskách a tejto práce je stále menej, je to tým, že túto prácu vykonávajú stroje automaty a nahrádzajú tam postupne ľudí. Často sa stáva, že ľudská pracovná sila sa kvôli zvyšujúcim sa odvodom a daniam stáva stále drahšou a zamestnávatelia sa radšej poobzerajú po stále lacnejších nových technológiách, ktoré prinášajú vyššiu produktivitu práce a sú pre firmu lacnejšie ako zamestnanec.

V minulosti sa to už raz ukázalo, v časoch priemyselnej revolúcie, kedy ľudia rozbíjali stroje lebo im brali prácu. Vývoj sa nedá zastaviť a je dobré, že ťažkú prácu vykonávajú stroje a nie ľudia. To však prináša aj problém, ako to vyriešiť aby sa človek dokázal uplatniť inde a zabezpečil si príjem potrebný pre svoj život. V roku 2030 totiž bude šesť ľudí z desiatich pracovať v odvetviach, ktoré dnes nepoznáme. Vidíme, že zreformovať súčasný školský systém je dosť ťažké a neviem či sa to podarí tak, aby tento systém dokázal na túto situáciu ľudí dostatočne pripraviť. Preto je potrebné, aby ľudia sami vyhľadávali možnosti alternatívneho vzdelávania, aby sa vedeli lepšie uplatniť. Dnes trh ponúka množstvo vzdelávacích produktov, otázka je len, ako si vybrať to čo práve mne pomôže. Samozrejme, že za takéto vzdelávanie treba aj zaplatiť a ako mám vedieť či práve to čo som si vybral a zaplatil mi pomôže v mojom živote ? V prvom rade by som sa mal zaujímať, kto ma bude vzdelávať a aké má on výsledky či školiteľ to aj robí a je vtom úspešný, čo ma ide učiť.

Dnes je aj dosť úspešných spoločností, ktoré majú celkom dobrý vzdelávací program a môže ľuďom ktorý to aj začnú používať v praxi zlepšiť ich život. Jednou z takých spoločností je Salve. Mne táto spoločnosť zmenila život. Salve má v rámci svojej skupiny vzdelávaciu spoločnosť PK Academy, kde majú možnosť ľudia sa naučiť lepšie žiť a ako byť lepší a uspieť v dnešnom prostredí. Školitelia sú ľudia z praxe a s výsledkami. Je to jedna z možností. Treba vyskúšať, čo ak ti tiež zmení život ?

Ak sa chcete stať členom tímu Ľudovíta Olejára, kliknite sem