„Kto chce iných zapáliť, sám musí horieť“

Podnikať znamená veľmi veľa premýšľať, denne zapájať „hlavu“, zabezpečiť ľuďom prácu, žiadne otváracie hodiny. Je to náročné, ale krásne, píše manažérka Salve Andrea Krížová.

 Som hrdá na to, že pracujem vo finančnej sfére už osemnásť rokov a robím nádhernú prácu, ktorá si vyžaduje, nielen prax, dobrú „hlavu“, ale aj komunikáciu na úrovni diplomacie. Občas sa dokonca cítim ako učiť, keď musím vedieť pochopiť ľudí, mať obrovskú chuť učiť sa a vedieť trpezlivo vysvetľovať.

Pre naše deti

 Podnikám so spoločnosťou Salve, ktorá je na trhu viac ako dvadsať rokov a keďže mám rada stabilitu, mala som šťastie na kvalitnú firmu. Naučila som sa podnikaniu a zároveň silnému finančnému vzdelaniu. Firma ide ruka v ruke so stratégiou, premýšľaním, fokusom a cieľom. A ak je to aj moja firma, nesiem za ňu zodpovednosť. Ale i tak, najpodstatnejší sme MY: ktorí tvoríme a chceme vybudovať niečo veľké, čo raz bude patriť našim deťom a tie sa budú mať v živote lepšie.

Otváracie hodiny?


 Podnikať neznamená mať otváracie hodiny v kancelárií. Podnikať znamená veľmi veľa premýšľať, denne zapájať „hlavu“, zabezpečiť ľuďom prácu. A to je niekedy veľmi ťažké, ale napriek tomu krásne. Je pravdou, že človek nepozná hranice svojho mozgu a my, ľudia, sme veľmi šikovné bytosti. Podnikanie je v prvom rade obrovská disciplína a zodpovednosť voči sebe.

Mať otvorené oči

Dnes prichádza do biznisu s peniazmi veľa šikovných ľudí a našou úlohou je mať dobre otvorené oči. Vidieť v nich silné vlastnosti, nájsť ich, povedať im o nich, hlavne im veriť a vytvárať tímy schopných ľudí, v ktorých horí oheň a ktorí si plnia svoje sny a ciele.

Ale hlavne, najskôr ten oheň musí horieť v NÁS.