Lákavé reklamné triky. Toto sa za nimi skutočne skrýva

Vždy majte na pamäti, že „zadarmo“ neexistuje. Platí to aj pre super lákavé reklamy, za ktorými sa často skrývajú nástrahy. Viete ich odhaliť?

Reklama na úrok bez uvedenia podmienok, úroková sadzba uvádzaná od, či cena časti produktu bez vymenovania ďalších poplatkov, píše portál finančnáhitparada.sk Aj takto vyzerajú niektoré reklamy. A toto sa za nimi skutočne skrýva:

 

1.) Znížime vám úrok o 0,2 percenta voči konkurencii

Vy pobeháte konkurenčné banky, zosumarizujete ponuky a prinesiete ich bankárovi ako na tácke. Ten vám za túto, pre vás časovo náročnú mravčiu prácu (myslite na to, že čas sú peniaze), zníži úrok o 0,2 percenta. Napríklad, pri pôžičke 2-tisíc eur ušetríte za 5 rokov „závratných“ 10 eur. Bankár pritom získal oveľa viac, a to prehľad o svojich konkurentoch.

 

2.) „Vrátime vám za nákup“ alebo „Od nás dostanete odmenu za platbu kartou

To čo vám banka vráti za nákup, si najskôr vezme od obchodníka. Ten, ale kvôli tomu buď zvýšil ceny, alebo začal poskytovať lacnejší servis, takže v skutočnosti dostanete späť iba vlastné peniaze.

alebo

Zaplatíte vyšší úrok, alebo si kúpte bežný účet za nadpriemernú cenu. Ako odmenu vám banka cenový rozdiel alebo aspoň jeho časť, po splnení podmienok, veľkoryso vráti.

Lákavé reklamné frázyLákavé reklamné frázy / Pixabay.com

3.) Dostanete úver bez poplatkov

Legislatíva zamedzila pýtať si poplatok za vedenie úverového účtu, tak to niektoré banky aspoň využijú na marketing. Takže vám banka nič bez poplatku nedá, iba dodržiava zákony.

 

4.) Ponúkame najvýhodnejší úrok

Úrok možno bude najvýhodnejší, ale za jeho získanie si vopred priplatíte.

 

Nedajte sa zlákať reklamnými trikmi

Ak teda nechcete naletieť reklamným trikom, stačí napríklad namiesto úrokovej sadzby zamerať sa na celkovú zaplatenú sumu.