Lepšie je sny prežívať ako snívať

Musíme pracovať na sebe viac, ako kedykoľvek predtým v minulosti, pretože vyššia energia vždy vyhráva, píše regionálny riaditeľ Salve Vladimír Trnka.

 Stále viac ľudí prijíma prostredníctvom sociálnych sietí či motivačných kníh dôkazy o tom, ako si v živote môžu splniť sny. Zapájajú sa do rôznych systémov priameho predaja, absolvujú školenia nadšených motivátorov, ale len niektorí z nich zažijú skutočný úspech.

Vyššia energia vyhráva

 Jednou z najzávažnejších príčin je vplyv nedostatočne chápajúceho a nadšeného okolia Nerozumejú nášmu odhodlaniu niečo v živote zmeniť. Ďalšou je absencia kvalitného kouča, ktorý vie byť odosobnený od našich pocitov z priebežných výsledkov.

 My, ľudia v Salve, ktorí tvoríme podnikateľský model samozamestnávania, potrebujeme byť dostatočne odolní voči nedôvere svojho okolia, hlavne v jeho začiatkoch. Naše okolie „nepodpory“ nás chce pohltiť. Ak však vydržíme, po niekoľkých rokoch, vieme my svojou pozitívnou skúsenosťou strhnúť svoje okolie.

 Dá sa to len jedným spôsobom a to tak, že musíme pracovať na sebe viac - ako kedykoľvek predtým v minulosti - pretože vyššia energia vždy vyhráva.

Nájdi si kouča

 Keď zasadíme stromček alebo paradajku vo svojej záhradke v očakávaní budúcej úrody, potrebujeme ich podoprieť o pevnú paličku, aby si vybudovali životaschopné korene. Až keď prostredníctvom nich získajú stabilitu, môžeme ich nechať odolávať nepriazni počasia. Niekedy, keď ich napadnú vošky, môžeme im pomôcť lienkami, ale ten rozhodujúci boj aj tak musia vybojovať ony sami.

 Je to presne, ako práca s kvalitným koučom. Na začiatku pomáha radami. Postupom času stále menej zasahuje a viac sa pýta na riešenia. Pomáha nám k väčšej samostatnosti. Niektorí ľudia v mojom okolí sa snažia veľmi veľa pracovať a je to obdivuhodné. Hľadajú k sebe v skúsenejších kolegoch svojho kouča, bez ktorého by bolo ich snaženie málo efektívne. 

 Som nesmierne rád, že u nás v Salve vyrastá dostatočné množstvo zrelých koučov, ktorí pomôžu začínajúcim podnikateľom vybudovať úspešné podnikanie. Veď predsa, lepšie ako snívanie je žiť svoje sny. No nie? :-)