Mal 45 rokov. A svoj život zmenil od základov

Doba sedenia na viacerých stoličkách sa končí. Je rozumné investovať svoj čas do činností, ktoré sú schopné Váš vynaložený čas a námahu najlepšie zaplatiť, píše regionálny riaditeľ Salve František Buranský.

 Po škole som pracoval vo výrobe a práca sa mi páčila, ale po troch rokoch praxe ma pozvali učiť na strednú školu, ktorú som sám absolvoval. Strávil som tam 21 rokov svojho života ako učiteľ. Páčilo sa mi to, veď byť v dennom kontakte s mladými ľuďmi je fajn, ale k neslávnemu učiteľskému platu som si privyrábal chovom včiel a pestovaním kvetov.

 Vďaka tomu si naša rodina vždy žila nadštandardne a aj lákavé ponuky z rôznych oblastí podnikania som neustále odmietal. Žil som v presvedčení, že pre mňa nič lepšie nemôže existovať, lebo všetko, čomu som sa venoval, ma bavilo a prinášalo mi to aj zaujímavý finančný efekt.

Zmena v 45 rokoch

 Štyri roky mi môj priateľ ponúkal spoluprácu so spoločnosťou Salve a ja som ju samozrejme odmietal. Dnes mi je tých štyroch rokov ľúto. Ale i tak som vďačný, najmä sám sebe, že ako 45- ročný som sa rozhodol pre rekvalifikáciu a jej veľkou výhodou pre mňa v jej začiatkoch bola možnosť spolupráce popri zamestnaní.

 Po prvých štyroch rokoch spolupráce so Salve som postupne rozpredal včelstvá, zatvoril skleník a opustil školstvo. Aj keď sa priznám, že v začiatkoch to až také ružové nebolo. Pretože, kým bolo aktivít veľa, sily boli trieštené. Zvrat nastal v čase, keď som sa úplne zbavil všetkých iných aktivít.

Čo vedel už Waldemar Matuška

 Myslím si, že už končí doba sedenia na viacerých stoličkách. Dnes je rozumné investovať svoj čas do činností, ktoré sú schopné môj vynaložený čas a námahu najlepšie zaplatiť. Samozrejme, pokiaľ ide o serióznu prácu, ktorá prináša prospech a ktorou dokážete slúžiť ľuďom vo svojom okolí. Za viac ako pätnásť rokov som na takúto pomoc lepšiu spoločnosť ako Salve nenašiel! 

 Dlhé roky praxe a pomoci ma oprávňujú, aby som Salve odporúčal aj iným, cieľavedomým, ambicióznym, pracovitým, adaptabilným ľuďom, očakávajúcim od života viac, ako je len priemer. A najmä tým, ktorí prijali za svoje slová z piesne legendárneho Waldemara Matušku: „Nesmíš být nikdy líný, nesmíš se práce bát, jen se snaž, jak nejlíp to znáš, co uděláš, to udělej rád.