Mám veľký problém! V porovnaní s čím?

Mám problém! Kto z nás nevyslovil túto vetu, kladie si otázku Sales Managerka Salve Eva Švihoríková.

Niekto frázu „Mám problém!“ používa aj pri najmenšom nezdare, niekto ten problém naozaj má.

Na jednej konferencii sa nám predstavil na invalidnom vozíku pán Dušan Riapoš. Rozpovedal nám svoj príbeh a spýtal sa nás, kto by svoj problém vymenil s ním. Od tej doby, ak mám problém, vždy sa v duchu spýtam: V porovnaní s čím je môj problém veľký?

Sales Managerka Salve Eva Švihoríková zmenila pohľad na svoje problémy.Sales Managerka Salve Eva Švihoríková zmenila pohľad na svoje problémy.

Zúčastnila so sa Power Days v Senci, ktorý organizovala PK Academy. Veľmi na mňa zapôsobil príbeh mladého muža, ktorého pozval na pódium majoritný akcionár Salve Peter Krištofovič. Sedel na invalidnom vozíku. Už ako dieťa bol veľmi talentovaným futbalistom a ako dospelého ho čakala kariéra v zahraničnom futbalovom klube. Všetko zmenila havária na aute. Bol to osud, náhoda? Jednoducho sa to stalo a mal dve možnosti: Hľadieť do steny a pýtať sa: Prečo ja?“ alebo……

Vybral si druhú možnosť a dnes je z neho šťastný mladý človek, ktorý vyhráva poháre na tenisových turnajoch, je ženatý, má dve krásne deti, cestuje po svete, má prácu. Nikto z nás nevie, čo ho čaká za najbližším rohom.

Nie okolnosti, ale naše reakcie na ne ovplyvňujú náš život.

Okolo nás je veľa nešťastia. A samozrejme ten náš problém je najväčší. Sme predsa ľudia. Možno bude menší, keď si položíme otázku: „V porovnaní s čím?“

Ak chcete aj vy zmeniť svoj život, kliknite sem