Máte škody po víchrici? Získajte peniaze od poisťovne, čo najrýchlejšie

V posledných dňoch spôsobil vietor na Slovensku poriadne škody. Ak patríte k tým, ktorým víchrica poškodila majetok, čítajte ďalej.

Ak vám počas veternej smršte napríklad padnutý strom poškodil auto, alebo vám vietor sfúkol strechu, mali by ste čo najrýchlejšie kontaktovať svoju poisťovňu, píše portál pravda.sk.

Nemali by ste v žiadnom prípade dať prednosť odstraňovaniu škôd. Omnoho dôležitejšie je dôkladne škody zdokumentovať. Sú to totiž zásadné dôkazy pre poisťovňu. Najlepšie je spôsobenú škodu nafotiť a zhotoviť video. Ak vám napríklad auto zničil spadnutý strom, poisťovňa bude vyžadovať dôkaz, kde presne auto stálo a či naň naozaj strom spadol. Odfotiť by ste mali nielen samotný poškodený majetok ale aj jeho okolie.

Získajte peniaze za poškodený majetok od poisťovne, čo najrýchlejšie.Získajte peniaze za poškodený majetok od poisťovne, čo najrýchlejšie.

„Aj v prípade, že vietor strhne strechu a do domu sa dostane voda, odporúčame nafotiť stav nehnuteľnosti okamžite po škode. Ľudia síce môžu urobiť neodkladné opatrenia, aby zabránili ďalším škodám, ale zásahy odporúčame len v nevyhnutnej miere,“ povedala pre pravda.sk hovorkyňa poisťovne Groupama Martina Cvachová.

Zložitejšie je to s autom, a to najmä vtedy ak utrpíte škody a nemáte uzatvorené havarijné poistenie. Niektoré poisťovne síce môžu k povinnému zmluvnému poisteniu zadarmo poskytnúť aj poistenie vlastného auta pre škody, ktoré napáchajú prírodné živly, ale vo všeobecnosti väčšina ľudí bez havarijnej poistky nemá nárok na žiadne odškodnenie. V takomto prípade máte ešte možnosť žiadať náhradu škody od správcu priestranstva, na ktorom ste parkovali. Dokazovanie je však viac ako náročné a môže trvať niekoľko mesiacov, ba dokonca rokov.

Ak chcete výhodné poistenie, kliknite SEM