Mladí si najčastejšie berú úvery na bývanie

Takmer polovica spotrebiteľských úverov pre mladých ľudí išla na kúpu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti. Nad 10-tisíc eur najčastejšie čerpajú práve klienti bánk do 25 rokov.

 Mladí ľudia by si najradšej požičali na auto, ale bývanie je pre nich aj tak najdôležitejšie. Vyplynulo to z prieskumu agentúry GfK, píše portál sme.sk.

 Takmer tretina opýtaných, ktorí uvažujú o úvere z banky, uvádzali ako najpravdepodobnejší dôvod čerpania spotrebiteľského úveru kúpu automobilu. O niečo menej by si vzalo rovnakú pôžičku na kúpu bielej techniky (práčka, chladnička a pod.). Záujem o poskytnutie úveru na zariadenie domácnosti by využil každý piaty z opýtaných a samotná kúpa alebo rekonštrukcia nehnuteľnosti sa u nich umiestnila na ešte nižších priečkach záujmu.

 Takmer polovica z mladých, ktorí už spotrebiteľský úver čerpali, by si najradšej požičala peniaze od banky na rekonštrukciu nehnuteľnosti. Takže u týchto ľudí by sa kúpa nového auta ocitla až na druhom mieste. Na ďalších priečkach sa znova umiestnili investície do bývania a zariadenie domácnosti.

 Zaujímavým faktom je, že mladí ľudia sa neboja vyšších spotrebiteľských úverov. Nad 10- tisíc eur najčastejšie čerpajú práve klienti bánk do 25 rokov.