Mne sa nič nestane. Čo platí dnes, zajtra už nemusí...

Väčšina ľudí žije presne v takomto presvedčení. Bohužiaľ, opak je krutou pravdou, upozorňuje na neočakávané udalosti špecialistka Salve Erika Hadbávna.

Život sa mení veľmi rýchlo, a preto nie je jedno, ako sme pripravení na nepredvídateľné udalosti: stratu zamestnania, úraz, úmrtie živiteľa rodiny.

 Sú však rodiny pripravené práve na takéto neočakávané zásahy osudu? Väčšina ľudí žije v presvedčení, že sa im nič také nemôže stať. Bohužiaľ, opak je často krutou pravdou.

 Budúcnosť pre ostatných

 Minulý rok musel môj kolega riešiť tragickú udalosť, ktorá sa udiala v rodine jeho klientky.  Mama dvoch detí, manžel v danom čase bez práce, hypotéka na krku...Ráno sa ponáhľala autom do práce, no všetko zmenila tragická kolízia s nakladiakom. Jej život vyhasol...

 Je viac než isté, že už nikto nikdy nenahradí deťom matku, manželovi milujúcu manželku, ale jedno vieme s istotou dnes povedať a to, že táto žena pristupovala k svojmu životu zodpovedne a bola pripravená aj na okolnosti, o ktorých neradi rozprávame.

 Finančnú situáciu dokázala jej rodina riešiť iba vďaka tomu, že sa ich matka zodpovedne postavila k zabezpečeniu rodiny v prípade neočakávaných životných situácií, ako je napríklad aj úmrtie. Poistné sumy, ktoré si nastavila, pomohli rodine vykryť všetky finančné záväzky, vrátane hypotéky, štúdia detí...

Zodpovednosť voči najbližším

 Každý z nás by si preto mohol uvedomiť, že dnes síce nevieme ovplyvniť to, čo sa nám stane, ale môžeme a musíme byť zodpovední voči sebe a svojím blízkym správnym nastavením svojich financií.

 Ak mám dnes hypotéku, bežné výdavky, chcem dopriať deťom štúdium, moje zabezpečenie pre prípad úmrtia by malo byť minimálne vo výške všetkých úverov, ktoré mám, plus – minimálne - dvojročný príjem živiteľa rodiny. Najlepšou cestou, ako sa k tomu dopracovať, je spojiť sa s odborníkmi, ktorí mi pomôžu nastaviť môj finančný plán.

 My to pre našich klientov robíme už 20 rokov. A verím, že Vy, po prečítaní tohto článku, nad tým začnete uvažovať.

 

Erika Hadbávna

Patrí medzi investičných expertov Salve a venuje sa aj životnému poisteniu.

Viac od autora →