Na Slovensku zaniká banka. Už ruší kreditné karty aj niektoré účty

Koncom júla bude mať Slovensko o jednu banku menej.

Na slovenskom trhu končí ruská Sberbank. Prima banka predpokladá, že by ju mohla prebrať už koncom júla. Predpokladaný termín prevzatia potvrdil aj generálny riaditeľ Prima banky Jan Rollo, píše portál tvnoviny.sk.

Prima banka bude trojkou na trhu

„Predpokladaný termín prevzatia Sberbank je 31. júla 2017. Z hľadiska počtu pobočiek bude Prima banka po prevzatí Sberbank trojkou na trhu. Aj naďalej pritom budeme pokračovať v rozširovaní pobočkovej siete v regiónoch, kde nám to z biznisového pohľadu dáva zmysel,“ skonštatoval Rollo s tým, že aj vývoj v uplynulých rokoch potvrdzuje, že banky bez pobočkovej siete nedokážu byť dlhodobo úspešné.

Sberbank skončí koncom júla. / Foto: internetSberbank skončí koncom júla. / Foto: internet

Sberbank ruší kreditné karty a niektoré účty

Dovtedy, kým Sberbank úplne zanikne si musí „poupratovať“ v produktoch. Ako potvrdil Rollo, Sberbank už zjednodušuje portfólio produktov a služieb. Ruší kreditné karty a aj niektoré typy účtov.

Transakciu schválila ECB aj Protimonopolný úrad SR

O tom, že Sberbank končí, a že sa jej majoritným vlastníkom stala investičná skupina Penta Investments sa Slováci dozvedeli vlani koncom júla. Úspešné uzatvorenie transakcie však bolo podmienené súhlasom Európskej centrálnej banky, a schválil ju aj Protimonopolný úrad SR.

Ak ste klientom Sberbank a potrebujete vedieť, ako ďalej postupovať, kliknite SEM