Na zdravie, na šťastie a na peniaze!

Nemohol som sa pochváliť platom, ale plným skladom žiaroviek. Až teraz, po 20-ročnej kariére v predaji, som sa stal skutočným manažérom predaja, píše Sales manager Salve Juraj Masár.

 Viac ako dvadsať rokov sme s mojou manželkou pracovali v obchode a kládli si otázku, či nám stačí to, čo máme. Nehovorím o peniazoch na pokrytie našich životných nákladov, ale o balíku peňazí s vidinou, kvôli ktorému každý z nás začína pracovať, alebo podnikať.  

 Všetky naše aktivity boli až do augusta minulého roku u nás nastavené podľa modelu - pracuješ, zarobíš, minieš! Ale chýbala nám v tom budúcnosť a reziduálny príjem. Kládli sme si otázku: ,,Ako je možné, že niektorí ľudia dokážu zarábať niekoľkonásobne viac, ako ostatní?“

Plat? Nie, sklad

 V auguste minulého roka som sa náhodou stretol - po ôsmich rokoch - s bývalým kolegom z práce. Porozprával mi svoj príbeh za obdobie, ktoré sme sa nevideli. Bol zamestnaný ako obchodný zástupca a ja som v tom istom čase vlastnil malú firmu zaoberajúcou sa predajom svetelných zdrojov. Mali sme niečo spoločné. On ,,makal“ na šéfa za priemerný plat a ja som šéfoval firme, ktorou som bol posadnutý dňom a nocou. Nemohol som sa pochváliť platom, iba plným skladom žiaroviek. V podstate sme na tom boli rovnako. On dostával svoj plat a ja - optimisticky povedané - som mal len dobrý pocit z veľkých skladových zásob žiaroviek J.

Kľúč k akcii

 V tom období mal však môj bývalý kolega jedno obrovské plus. Pracoval so spoločnosťou Salve, s ktorou si začal budovať svoj stroj na úspech a peniaze. Začal som teda spolupodnikať so Salve aj ja. A až teraz, po 20-ročnej kariére v predaji, som sa stal naozaj manažérom predaja. Budujem lepší život pre moju rodinu a pre všetkých, ktorí si chcú splniť svoje sny. Myslím si, že sny a túžby v našich životoch sú najdôležitejším kľúčom k akcii, ktorá nás vedie k úspechu a šťastiu. Pretože v živote riešime: Zdravie, šťastie a peniaze!