Nájdite si profesiu budúcnosti

Každý človek má na výber vždy z niekoľkých variant a je na každom jedincovi, ktorú cestu si vyberie, píše regionálny riaditeľ Salve Miroslav Kykloš. 

Keď je človek dieťa sníva o tom, čím bude v dospelosti. Chlapci chcú byť väčšinou stíhači, lekári, kozmonauti , futbalisti, hokejisti ,vojaci, podnikatelia. Dievčatá zas modelky, herečky, speváčky a iné lukratívne povolania.

Letel na mesiac. A čo vy?

Keď som pracoval na mestskom úrade v rokoch 1992 až 2002 do Kysuckého Nového Mesta zavítal človek, ktorého predkovia pochádzali z Kysúc odkiaľ pochádzam aj ja. Človek si až vtedy uvedomí, čo dokáže jedinec ak veľmi chce. Ten človek nebol nik iný ako kozmonaut, ktorý bol na mesiaci a predkovia pochádzali z Kysúc a odišli do Ameriky. Jeho meno bolo Eugene Andrew  Cernan. Absolvoval tri lety do vesmíru a bol známy ako posledný človek, ktorý v rámci projektu Apollo stál na povrchu mesiaca.

Keď som prednedávnom v správach počul o smrti tohto veľkého človeka, až vtedy som si uvedomil, čo dokáže človek keď chce. Vôbec nerozhoduje odkiaľ pochádza, kto boli rodičia, prípadne z akého prostredia vyšiel. Na začiatku 20-teho storočia odišlo veľa rodákov z Kysúc, lebo tam bol, život veľmi ťažký a bojovali o prežitie.

Veľa rodákov dosiahlo úspech vo svete. Čiže opäť to dokazuje, že každý človek má na výber  vždy z niekoľkých variant a je na každom jedincovi, ktorú cestu si vyberie.

Nájdite si profesiu budúcnosti.Nájdite si profesiu budúcnosti.

Nevyhovárajte sa na pôvod

Tiež pochádzam z robotníckej rodiny .  Otec bol robotník  vo Vítkoviciach pri vysokej peci a následne pracoval v Kováčni v ZVL a mama bola upratovačka.

Rodičia mňa a mojich troch súrodencov učili  a vštepovali nám základné princípy , ktorých sa držím doposiaľ.  Tie princípy sú pravda, férovosť, čestnosť  a konať tak, aby som sa  nečervenal, keď sa na seba pozerám do zrkadla. Traja zo štyroch súrodencov vyštudovali  VŠ , z toho dvaja s červeným diplomom.  Ja som bol ten bez toho červeného diplomu. Na druhej strane som si našiel profesiu budúcnosti. Tá profesia je  radiť ľuďom  ako správne nakladať s financiami.

Aj vy môžete mať profesiu budúcnosti

Veľa ľudí túto prácu neuznáva. Pritom si neuvedomujú, že poznať pravidlá fungovania peňazí rozhodne o tom, koľko za to zaplatia.   Pravidlá, o ktorých hovorím, sa netýkajú len finančných produktov, ale týkajú sa každodenného života. Prajem každému, aby si našiel svoju profesiu budúcnosti , aby ju robil rád a práca ho napĺňala a samozrejme aby dokázala aj prinášať peniaze na dôstojné žitie.

Ak chcete profesiu budúcnosti, kliknite SEM