Najdôležitejší termín v marci sa blíži. Toto sú vaše možnosti

Všetko, čo musíte vedieť, pokiaľ musíte podať daňové priznanie. Otváracie hodiny, Call centrum, odloženie priznania, všetky spôsoby, ako to urobiť.

Čas na vaše daňové priznanie sa kráti, otváracie hodiny daniarov sa priamo úmerne k tomu budú predlžovať. Daňové úrady, vrátane pobočiek a kontaktných miest, budú 22. až 24. marca otvorené od 8:00 do 17:00, 29. a 30.marca dokonca až do 18.00 hod.

 Pre tých, ktorí si daňové priznanie nechajú skutočne na poslednú chvíľu, respektíve deň, budú úrady otvorené až do 19.00 hod. Čokoľvek k daniam vás bude zaujímať, tak bližšie informácie rýchlo zistíte na daňovom Call centre, ktoré bude 23.- 24. marca k dispozícii do 19.00 hod., 29.- 31. marca môžete volať na toto centrum až do polnoci.

 Tí, ktorí už teraz vedia, že daňové priznanie podať do 31. marca nestihnú, musia najneskôr k rovnakému dátumu požiadať o odklad na tri mesiace. Ak ste vlani mali aj príjmy zo zahraničia, môžete požiadať o odklad dokonca až o šesť mesiacov.

Daňové priznanie môžete poslať aj elektronickou formou prostredníctvom aplikácie eDane alebo portálu finančnej správy. Prípadne ho doručiť poštou v papierovej podobe alebo aj osobne do podateľne daňových úradov.

Finančná správa preberá priznania aj vo vybraných obciach, kde nemá pobočky. Ich zoznam s časovým harmonogramom zverejnila na svojej stránke www.financnasprava.sk.