Najlepší „termínovaný vklad“

Nikto nechce počuť, že má mínus na svojom investičnom účte. Verím, že každý chce mať rezervu na neočakávané situácie. A keď mi tá rezerva ešte aj zarába peniaze, tak nie je o čom diskutovať, píše regionálny manažér Salve Daniel Hundák.

Keď som sa pred 20 rokmi začal venovať financiám, v bankách boli neskutočne vysoké úroky a dostať pôžičku (s výnimkou novomanželskejJ) bolo priam až nereálne. Ak ste to predsa len dokázali, tak iba s úrokom na úrovni 30 percent. Dnes to už v bankách nie je problém: dostať pôžičku s minimálnym úrokom, dlhou dĺžkou splácania, uložiť si tam bezpečne svoje peniaze. Ale... získať atraktívny výnos v banke je problém. 

Dohoda, výnos a úsmev

 Počas môjho pôsobenia v sektore finančných služieb viem naisto jednu vec: ani jeden človek nechce odo mňa počuť, že má mínus na svojom investičnom účte a nikto ma nepresvedčí, že je to inak a svet sa začal točiť opačným smerom. Na trhu pritom nie je skutočne prebytok ponúk, ktoré držia presnú dohodu, majú presné pravidlá a vyčarujú vždy ľuďom úsmev na tváriJ)

 Preto ponúkam dlhopisy Arca Capital 2015. Menovitá hodnota dlhopisu je 3- tisíc Eur, je to už piata emisia Arca Capital dlhopisov a výnos vo výške 7% je vyplácaný každý rok, už v auguste a zdanený. Dlhopisy sú splatné v auguste 2020. Obrovskou výhodou je, že sa dá z toho vystúpiť kedykoľvek s poplatkom 1%. Znamená to, že sa to správa ako najlepší termínovaný vklad na trhu a čistý výnos na každých 3000 eur ročne je 162, 90 Eur. Dám modelový príklad: 102- tisíc eur vklad, t.j.34 kusov dlhopisov, čistý ročný výnos je 5538,6 Eur a za celé obdobie piatich rokov to dáva 27693 Eur.

Bohatí najprv sporia

 Peniaze odhaľujú charakter ľudí a práve naša spoločnosť má výnimočný charakter a odborníkov, ktorí dokážu a pomôžu našim klientom zhodnotiť ich peniaze. Vychádzame z jednoduchého predpokladu: ak sú produkty dobré pre nás, môžeme ich odporučiť aj našim klientom. Vždy ma najprv zaujímali ľudia, kde pôsobia, ako žijú, čo sú ich priority... Aké majú názory na investície, čo bude s ich peniazmi, ak ich správne neuložia tí, ktorí majú s tým 20- ročné skúsenosti na trhu. Veď množstvo Slovákov má obrovské sumy peňazí v bankách uložené tak, že nič nezarobia.

 Verím, že každý chce mať rezervu na neočakávané situácie. A keď mi tá rezerva ešte aj zarába peniaze, tak nie je o čom diskutovať. Ako hovorí klasik: bohatí ľudia najprv sporia a až potom míňajú...